Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bruņotie spēki saņēmuši 16 «Hummer» apvidus automašīnas

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) pagājušā gada nogalē saņēmuši 16 apvidus automašīnas «Hummer HMMWV», no kurām 14 ir bruņotas, aģentūrai LETA apliecināja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis.

Šīs automašīnas NBS par kopējo summu 2,57 miljoni ASV dolāru jeb 1,44 miljoni latu saņēma, turpinot sadarbību ar ASV finansiālās un materiāli tehniskās palīdzības programmas «Ārvalstu militārais finansējums» īstenošanas gaitā.

NBS sedza tikai apvidus automašīnu transportēšanas un muitas izdevumus.

Jau iepriekšminētās ASV palīdzības programmas līdzekļi tiek izmantoti materiāli tehnisko līdzekļu iegādei, kas veicina efektīvāku bruņoto spēku operacionālo spēju attīstību un līdz ar to arī dalību starptautiskajās operācijās, kā arī lai nodrošinātu nepieciešamo drošību, veicot dienesta uzdevumus.

Līdzekļi tiek izmantoti karavīru individuālā, kā arī aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem, nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas ekipējuma un citu materiāli tehnisko līdzekļu iegādei un angļu valodas apmācībai. Kopumā līdz 2008.gadam šīs programmas īstenošanas gaitā ASV Latvijai piešķīrusi 69 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 39 miljonus latu.