Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs kategoriski noliedz lata devalvācijas iespēju

«Runas par lata devalvāciju ir bezatbildīgas baumas,» norāda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņš kategoriski noliedz, ka banka gatavotos lata devalvācijai un norāda: «tā būtu inde, nevis zāles Latvijas ekonomikai».

«Nevajag cilvēkos radīt paniku un sēt neuzticību,» Latvijas Televīzijas raidījumā «100.pants» sacīja Centrālās bankas vadītājs. Viņš atklāja, ka devalvācijas gadījumā pensionārs zaudētu aptuveni 25% no savas pirktspējas, savukārt ģimene, kurā ir divi pelnoši cilvēki un divi bērni, zaudētu ap 17% savas turības.

Ekonomistu runas, ka vajag devalvēt latu, ir bezatbildīgas. Rimšēvičs šādus cilvēkus nodēvēja par «pseidoekonomistiem». Tāpat viņš sacīja, ka devalvējot nacionālo valūtu, nauda valstī nebūtu vairāk. «Tās ir blēņas, ka tādejādi valsts budžetā būs vairāk naudas,» pauda viņš.

Bankas vadītājs vēlreiz atkārtoja, ka valdība vai parlaments nevar pieņemt lēmumu par lata devalvāciju. «To var izdarīt tikai Latvijas Banka,» sacīja Rimšēvičs, norādot, ka šādu plānu nav.

5.martā pirms 16 gadiem Latvijā atkal tika ieviesta nacionālā valūta - lats.