Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviski iznācis stāsts par Frankenšteinu

Pirmo reizi latviešu valodā pasaules slavenais un popkultūrā plaši pazīstamais stāsts par Frankenšteinu — izdevniecība «Jumava» klajā laidusi Mērijas Šellijas grāmatu «Frankenšteins jeb jaunais Prometejs». 

Zinātnieks Viktors Frankenšteins cenšas noskaidrot, kā radīt cilvēku. Viņam tas arī izdodas, un no mirušu cilvēku ķermeņiem tiek radīts vairāk nekā divus metrus garš briesmonis, kas iedveš šausmas gan pašā tā radītājā, gan apkārtējos cilvēkos.

«Tiek uzskatīts, ka romāna iedvesma Šellijai radusies 1816. gada naktī, kad kopā ar savu vīru, dzejnieku Šelliju, viņa ciemojās pie Džordža Bairona netālu no Ženēvas. Viesu vidū bija arī Bairona mīļākā Klēra, kā arī viņa ārsts Polidori. Pēc šausmās pavadītās nakts visi solījušies gada laikā uzrakstīt šausmu romānu. Solījumu gan izpildīja tikai Mērija Šellija un Džons Viljams Polidori (John William Polidori), kas sarakstīja ne pārāk veiksmīgo «Vampīru» («The Vampyre», 1819),» raksta Viktors Freibergs.