Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iznākuši japāņu rakstnieka Rjūnoskes Akutagavas «Stāsti»

«Jāņa Rozes apgādā» klajā nākusi izcilākā 20. gadsimta japāņu stāstnieka un esejista Rjūnoskes Akutagavas (1892–1927) īso stāstu izlase.

Pirmo reizi latviešu lasītājam pieejami teju visi spožākie japāņu klasiķa un ģeniālā stilista stāsti, kas rakstniekam nodrošinājuši nemirstību un lasītāju apbrīnu tālu aiz savas zemes robežām.

Lai gan Akutagavu dažkārt dēvē par pirmo japāņu modernistu, viņa daiļradē saskatāmi arī klasiskās japāņu episkās literatūras un Rietumu literatūras strāvojumi, ko rakstnieks nevainojami pārzinājis.

Krājumu papildina plaši tulkotājas Ilzes Paegles komentāri un pēcvārds.

Stāstu izlasē iekļauti arī jau agrāk publicētie Edgara Kataja tulkotie stāsti, kā arī Gunas Eglītes tulkotie stāsta «Kāda idiota dzīve» fragmenti.

Kā patīkams pretstats mūsdienu trauksmainajam dzīves ritmam, šajos stāstos atklājas noslēpumainās japāņu kultūras vilinājums, viņu rimtā pasaules uztvere un gadu tūkstošos izauklētā dzīves filosofija. Akutagavas stāstu krājums ir grāmata katram, kas ilgojas redzēt tālāk un saprast dziļāk.