Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Audits Valsts policijā atklāj darbinieku drūmo noskaņojumu

Pagājušajā gadā Valsts policijas (VP) iekšienē noticis audits un auditori secinājuši, ka VP galvenā problēma ir neapmierinātie darbinieki, kuros valda depresīvs noskaņojums, liecina laikraksta «Diena» rīcībā nonākušie audita rezultāti.

Līdz šim bijusi ieraksta prakse, ka, runājot par problēmām policijā, tās vadība aizbildinās ar naudas trūkumu. Taču audits atklāj daudzas vājas vietas, kam ar papildu naudu nav nekāda sakara, norāda laikraksts.

«VP kopumā valda depresīvs noskaņojums, dzīves nogurums, reti kuram darbiniekam ir vēlme kaut ko uzlabot vai mainīt savā darbā,» teikts atzinumā. Turklāt zemais atalgojums ir tikai viens no pesimisma faktoriem.

Pie demotivējošajiem faktoriem auditori min arī minimālās karjeras iespējas, slikto tehnisko nodrošinājumu, priekšniecības neieinteresētību. Vienlaikus audits parāda, ka arī lielai daļai policistu trūkst motivācijas ko mainīt un intereses par sistēmā notiekošo.

Auditā arī noskaidrojies, ka no VP kopējo darāmo darbu apjoma 40% aizņem netiešās funkcijas — personālvadība, IT jautājumi, plānošana, atskaitīšanās, dažādu pārskatu sagatavošana, finanšu vadība, prese, sanāksmes, normatīvo aktu izstrāde. Naudas izteiksmē Kriminālpolicijas un Kārtības policijas struktūrās vien netiešajām funkcijām tiek tērēti 1,6 miljoni latu gadā.

Pašu policistu attieksmi pret savu darba devēju parāda arī spilgts citāts, ko anonīmajā anketā pirms pusotra gada rakstījis kāds darbinieks: «Mīļie auditori, nemokieties, vienalga nekas VP nemainīsies, jo dienesta kabinets pašam jātīra, tā kā nav apkopēju, nerunājot par WC.»

Auditoru secinājumi kopumā nav bijuši īpaši glaimojoši — papildus policistu depresīvajam noskaņojumam minēts, ka VP ir par daudz priekšnieku, sadrumstalota struktūra.

Pats VP priekšnieks Aldis Lieljuksis šo auditu uzskata par neobjektīvu. Pēc viņa domām, VP struktūru smagnēju padarot policijai uzliktās papildu funkcijas, piemēram, valsts nozīmes objektu apsardze (nodarbināti ap 500 policistu) un ieslodzīto konvojēšana (vairāk nekā 600 policistu).

Taču pēc audita veikti arī atsevišķi uzlabojumi. Izstrādāti sīkāki noteikumi, kas nosaka karjeras izaugsmes iespējas. Plānots piesaistīt arī Eiropas Savienības finansējumu, lai izstrādātu kritērijus policijas darba novērtējumam.