Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tuberkulozes slimnīcu vēl nepievienos

Veselības ministrijas valsts pārvaldes iestāžu reorganizācijas plānā paredzētā Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras (TPSVA) pievienošana Rīgas Austrumu slimnīcai, kas raisīja asu TPSVA pretreakciju, vismaz tuvākajā nākotnē nenotiks, piektdien raksta «Diena».

Taču šā gada vidū šo slimnīcu plānots pārveidot par kapitālsabiedrību.

Veselības ministrija gan sagaida, ka TPSVA trīs nedēļās iesniegs savu redzējumu par plaušu slimību centru attīstību valstī un atsevišķi — par tuberkulozes ārstēšanas jomas attīstību.

Veselības ministrs Ivars Eglītis, tiekoties ar slimnīcas vadību, norādījis, ka trīs slimnīcas, kas nodarbojas tieši ar plaušu slimību ārstēšanu, esot pārāk daudz. Tāpēc reorganizācija ir neizbēgama, tikai tā nenotikšot, kā sākotnēji bija iecerēts un tik drīz.

Savukārt TPSVA direktors Jānis Leimans norāda, ka, neiebilstot pret TPSVA pārtapšanu valsts kapitālsabiedrībā, būs iespējams attīstīt arī maksas pakalpojumus. Arī pacienti pārmaiņas neizjutīšot, slimnīca atrašanās vietu nemainīs, mainīsies vien valsts finansējuma saņemšanas kārtība — TPSVA būs jāslēdz līgums ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru par pakalpojumu sniegšanu, kā to dara citas slimnīcas. Līdz šim tā saņēma valsts budžeta dotāciju no ministrijas.