Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP arestētais pasniedzējs rudenī prognozē Latvijai bankrotu

Par Latvijas ekonomiskās situācijas komentēšanu Drošības policijas arestētais Ventspils augstskolas pasniedzējs Dmitrijs Smirnovs prognozē, ka Latvija rudenī iegāzīsies bezdibenī: ļaunākajā gadījumā pat 50 procentu bezdarbs, 100 procentu noziedzības pieaugums, vienīgais rentablais bizness — kontrabanda, būs totāla atkarība no ārzemju augļotājiem.

Intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Smirnovs prognozē: ja Latvija turpinās saimniekot līdzšinējā stilā, būšot bezizeja un bankrots. «Tas viss beigsies ar defoltu. Bankrotu. Tā būs briesmīga situācija, sliktāka nekā deviņdesmitajos gados,» viņš brīdina.

Lūgts paskaidrot, ko nozīmēs šī briesmīgā situācija, Smirnovs skaidro, ka cukura talonu nebūšot, bet iestāsies tā situācija, ar ko cilvēki tika biedēti padomju laikā, runājot ar kapitālismu.

«Veikalos preces būs, bet cilvēkiem naudas, par ko pirkt šīs preces, nebūs. Bezdarbs kritiskākajā situācijā varētu pieaugt līdz 50 procentiem. Pašlaik vēl nav nekāda krīze. Pasaka beigsies, kad mums pārtrauks dot kredītus,» skaidro pasniedzējs.

Viņš arī pieļauj iespēju, ka kādam ir mērķis nobankrotēt Latviju, lai pēc bankrota visu dabūtu par velti.
Jautāts, ko darīt iedzīvotājiem — kā gatavoties vēl grūtākajiem laikiem, Smirnovs iesaka veidot pārtikas krājumus un ir jādomā par izdzīvošanu, jāveido naturālās saimniecības.

Smirnovam arī ir zināms modelis Latvijas pilnvērtīgai eksistencei, taču viņš atsakās to nosaukt, jo baidās, ka viņu atkal var aizturēt, turklāt Latvija šādam modelim vēl neesot gatava.

«Šobrīd es varu pateikt tikai pirmo soli, kas darāms. Ir nepieciešams pasludināt defoltu. Ir jāatsakās no milzīgā parāda, vienkārši pasakot: mums nav naudas. Dariet, ko gribat, naudas mums nav un nebūs. Jūs zinājāt, ka Latvija to parādu nevarēs atdot,» viņš tomēr nedaudz atklāj.