Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francijā septiņgadīgs zēns gadiem bijis iesprostots tumšā kambarī

Kādam franču pārim, kas savu septiņgadīgo dēlu vairākus gadus turējis, iesprostotu neapgaismotā kambarī, ceturtdien izvirzītas apsūdzības par cietsirdīgu izturēšanos pret bērnu, pavēstīja tieslietu amatpersonas.

Zēnu viņa vecāki — 42 gadus vecais tēvs un 35 gadus vecā māte —, ieslodzītu norobežotā telpā pašu mājā Mijo pilsētā Francijas dienvidos, turējuši, pēc visa spriežot, kopš agras bērnības.

«Bērns vairākus gadus bija ieslēgts telpā bez mēbelēm un rotaļlietām — tur nebija nekā cita kā ar urīnu piesūcies matracis,» Mijo pastāstīja valsts prokurors Patriks Dežardēns.

Zēna dzīves apstākļi telpā aiz aizbultētām durvīm «bijuši sliktāki nekā cietuma kamerā».

Vecāki, kas paši tagad atrodas apcietinājumā, paskaidroja, ka zēnu turējuši izolācijā, jo viņš bijis sarežģīts bērns.

Tēvam, kurš atzinis, ka zēnu sitis, izvirzītas apsūdzības par fizisku vardarbību, bet mātei — par to, ka vardarbību nav novērsusi. Abi apsūdzēti nevērībā, par pamešanu novārtā un par to, ka nav nodrošinājuši dēlam izglītību.

Ieslodzītais puisēns atrasts, kad pāra dzīvesvietu ieradās pārmeklēt sociālo dienestu darbinieki, jo vecāki bija atteikušies sniegt atbildes par savu otru bērnu — 17 mēnešus vecu zēnu.

Abi dēli nodoti aprūpes iestādēm.