Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: riska faktors ir partiju sāncensības tradīcijas

Finanšu ministra amata kandidāts Einars Repše (JL) uzskata, ka jaunās valdības riska faktors varētu būt sliktās partiju sāncensības tradīcijas, kas līdz šim dominējušas Latvijas politikā.

«Tas varētu būt traucēklis. Šobrīd nav citas izejas. Ir jāstrādā visiem vienam mērķim,» intervijā laikrakstam «Diena» atklāj Repše.

Kā otru klupšanas akmeni Repše min radošās pieredzes trūkumu. «Jo patiešām — ja mēs paklausāmies, ko saka politiķi un varbūt atsevišķi ierēdņi, ka ir maksimāli samazināti visi izdevumi un vairāk nav kur. Tajā pašā laikā mēs zinām, ka mūsu valsts aparāts procentuāli ir lielāks nekā Somijā, nekā Igaunijā, ka daudzi mūsu tēriņi ir lielāki nekā igauņiem par līdzīga darba veikšanu. Tas nozīmē, ka ir pietrūcis varbūt radošas degsmes un vēlēšanās šo situāciju patiesi izprast un labot — šos nelietderīgos tēriņus racionalizēt,» viņš skaidro.

Repše uzskata, ka, lai veiktu reformas un lai pārejas posmā situācija būtu kontrolējama un nepasliktinātos, ir vajadzīga ļoti augsta kvalitāte. Bet, ja pietrūkst radošās domas, tas būs papildu riska faktors.

Papildu spiedienu, pēc Repšes domām, varētu radīt situācijas pasliktināšanās tautsaimniecībā. Viņš prognozē, ka būs jādomā kādā pavisam netradicionālā veidā par cilvēku nodarbināšanu, kamēr privātais sektors atkopsies un varēs piedāvāt darba vietas.

«Nevar būt tā, ka liela bez darba esošu cilvēku daļa vienkārši neatrod, ko darīt, un viņiem nav arī iztikas līdzekļu, jēgas ikdienišķai dzīvei. Tad var parādīties negatīvas parādības saistībā ar sabiedrisko drošību. Būs jādomā,» noteic Repše.