Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latvenergo» jau gatavojas palu laikam

Kā katru gadu, arī šogad uzņēmums «Latvenergo» laikus sāk gatavoties palu sezonai, un jau ir izveidota palu komisija, kas organizē un uzrauga sagatavošanas darbus, lai nodrošinātu sekmīgu uzņēmuma darbu palu laikā, informē «Latvenergo».

Jau pašlaik ir sākti sagatavošanās darbi, jo palu laikam jāsagatavo hidroelektrostaciju darba režīms un attiecīgi arī pārvades tīkla darba režīms, jo šajā brīdī tiek eksportētas salīdzinoši lielas jaudas pretstatā pārējam gadam.

«Latvenergo» gan norāda, ka ir grūti prognozēt iespējamo plūdu attīstības scenāriju, jo tas ir atkarīgs no tādiem kritērijiem kā sniega segas biezuma, ūdens satura sniegā, kušanas ātruma un laikapstākļiem palu periodā, tāpēc, lai varētu uzkrāt iespējamo palu ūdens daudzumu hidroelektrostacijās, saņemot Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognozēto palu apjomu, tiks veikta pirms palu ūdens līmeņa nostrāde hidroelektrostacijās.

Uzņēmums atgādina, ka, tuvojoties palu periodam, jāņem vērā, ka katram Daugavas posmam ir dabīgās applūšanas teritorija, kura atkarīga no vides reljefa un ūdens caurteces katrā Daugavas posmā. Par to ir brīdinātas pašvaldības, lai rosinātu kopēju izpratni. Posms, kurā «Latvenergo» ar savām darbībām var ietekmēt ūdens līmeni, ir ierobežots — Pļaviņu HES ūdenskrātuves ietekmes zona beidzas aiz Jēkabpils (aptuveni 165 kilometrus pirms Daugavas ieteces jūrā).