Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmanim bijis plāns par nekavējošu eiro ieviešanu

Demisionējušā Ministru prezidenta Ivara Godmaņa ārštata padomnieks Vasilijs Meļņiks atklāj, ka premjeram bijis plāns, kā nekavējoties pāriet no nacionālās valūtas uz Eiropas kopējo valūtu eiro.

«Es zinu, ka Ivaram Godmanim bija plāns par eiro nekavējošu ieviešanu — bija jau sarunāts tikties ar pārējiem Baltijas valstu līderiem, lai pārrunātu šo jautājumu. Domāju, ka viņš būtu aizbraucis arī uz Briseli, lai par to runātu, — tāds bija plāns,» intervijā laikraksta «Dienas Bizness» pielikumā «Numurs» atklāja Meļņiks.

Meļņiks norāda, ka Godmanis nav paspējis realizēt šo plānu, taču tas noteikti būtu labs risinājums. «Mēs varētu Eiropas Savienībai (ES) pateikt ļoti skaidri — vai nu visās Baltijas valstīs nekavējoties ieviešam eiro, vai arī kompensējiet mums to, ka faktiski visām ES valstīm, kas ir mums apkārt, valūta realitātē jau ir devalvēta,» sacīja premjera padomnieks.