Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj, kādēļ pērn nenotika Zatlera vizīte Maskavā

Latvijas prezidenta Valda Zatlera vizīte Maskavā pērn bija ļoti iespējama, un tā nav notikusi tikai Latvijas nostājas dēļ Krievijas–Gruzijas konflikta jautājumā.

Tā piektdien intervijā Latvijas Radio 4. programmā raidījumam «Doma laukums» teica Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

«Pagājušā gada augusts ļoti daudz ko izpostīja.. Neobjektīva, vienpusēja Latvijas pozīcija saistībā ar notikumiem Kaukāzā, protams, radīja zināmus zaudējumus [starpvalstu attiecībās]. Ziniet, kāds ir viens no zaudējumiem? Principā, prezidenta Zatlera vizīte [Maskavā] pērn bija ļoti, ļoti iespējama. Bet uz to izteikumu fona tas bija neiespējams,» sacīja vēstnieks.

Par Zatlera vizīti Maskavā medijos tika spekulēts gandrīz visu pagājušo gadu. Latvijas ārlietu ministra Māra Riekstiņa vizītes laikā Maskavā, kas notika 23. oktobrī, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja — lai notiktu Latvijas prezidenta Valda Zatlera vizīte Krievijā, ir nepieciešams attiecīgs «politiski informatīvais fons». Pagaidām nav skaidrs, kad tā varētu notikt.