Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koķe šaubās, vai kļūt par izglītības ministri jaunajā valdībā

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (Zaļo un zemnieku savienība) nopietni pārdomā, vai joprojām saglabāt savu kandidatūru uz ministrijas vadītājas amatu arī jaunajā valdībā.

Koķe žurnālistiem atzina, ka pie šādām pārdomām nonākusi piektdien, darba grupā apspriežot valdības deklarāciju un plānoto lielo līdzekļu sarukumu izglītības nozarē.

«Varat teikt, ka ministre ir norūpējusies un nopietni pārdomā, vai kandidēt uz šo amatu,» lūgta komentēt plānoto izdevumu samazinājumu izglītībā, sacīja Koķe.

Saskaņā ar piektdienas rītā premjera amata kandidāta Valda Dombrovska («Jaunais laiks») izteikto aicinājumu potenciālajiem koalīcijas partneriem Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) izdevumi jāsamazina par 8,3 miljoniem latu. Pašvaldību mērķdotāciju jeb pedagogu algu samazinājums, pēc Dombrovska ieteikuma, plānots 44,8 miljonu latu apmērā.

Koķe gan norādīja, ka konkrēti aprēķini par iespējamiem ietaupījumiem vēl nav zināmi, tomēr jau patlaban viņa pieļāva, ka no nepieciešamā samazinājuma pirmdien viņa varētu piedāvāt realizēt vien pusi vai pat mazāk.

«Es labāk stājos viņu [pedagogu] rindās,» atzina ministre, atkārtoti aicināta atklāt, ko skolotāju atalgojuma samazināšana nozīmēs konkrētos skaitļos.

Ja valsts budžeta deficītu būs jāsamazina līdz 7%, tad Izglītības un zinātnes ministrijai pat būtu savi izdevumi jāsamazina par 14 miljoniem latu.

Koķe arī pauda nožēlu, ka izdevumu samazināšanas dēļ varētu tikt apturēta skolu tīkla sakārtošana.

«Ārkārtīgi žēl būtu pārtraukt šo skolu tīkla optimizāciju, par ko runāts visus neatkarības gadus,» sacīja ministre, atzīstot, ka patlaban šī reorganizācija ir nonākusi jau «labā pusceļā», ieguldīts liels darbs arī sadarbībā ar pašvaldībām. Viņa arī uzsvēra, ka šis ir bijis viens no jautājumiem, kuru Starptautiskais Valūtas fonds novērtējis ekonomikas stabilizācijas plānā.

Darba grupa izglītības jautājumu iestrādei valdības deklarācijā, tāpat kā pārējās, vēl tiksies pirmdien, lai spriestu par konkrētiem priekšlikumiem.

Jau vēstīts, ka deklarāciju iecerēts pabeigt pirmdien vai otrdien, lai Saeima par jauno valdību varētu lemt jau ceturtdien.

Ziņots arī, ka Dombrovskis trešdien pavēstīja par jaunā Ministru kabineta sastāvu, piecas ministrijas atvēlot Tautas partijai, četras - Zaļo un zemnieku savienībai, trīs - JL, kā arī pa vienai - apvienībai «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un partijai «Pilsoniskā savienība».