Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eirovīzijas nacionālās atlases finālu TV vērojuši 300 000 iedzīvotāju

Eirovīzijas nacionālās atlases finālu tiešraidē Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanālā vērojuši 14% jeb 306 000 Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem, aģentūru LETA informēja LTV sabiedrisko attiecību speciāliste Ieviņa Ancena, atsaucoties uz mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras «TNS Latvia» apkopotajiem datiem.

Eirovīzijas nacionālās atlases jeb «Eirodziesma 2009» fināls notika 28.februārī, bet dienu iepriekš notika konkursa pusfināls.

«Eirodziesmas 2009» pusfinālu pie televizoru ekrāniem vērojuši vidēji 10,2% jeb 222 000 Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem.

Ancena informēja, ka interneta tiešraidē, kuru LTV nodrošināja sadarbībā ar «Lattelecom», nacionālo atlasi noskatījušies 11 496 interneta lietotāji no 53 pasaules valstīm.

LTV ir pārliecināta, ka skatītāju interese netrūks arī 12.maijā, 14.maijā un 16.maijā, kad LTV 1.kanāla ēterā tiešraidē no Maskavas būs skatāms Eirovīzijas starptautiskais konkurss. 12. un 14.maijā risināsies pusfināli, bet 16.maijā - fināls.

Jau ziņots, ka Eirovīzijas nacionālajā atlasē uzvarēja dziedātājas Intars Busulis ar dziesmu «Sastrēgums», kurai mūzikas autors ir Kārlis Lācis, bet vārdus sarakstījis Jānis Elsbergs.

Busulis Eirovīzijas nacionālajā atlasē uzvarēja, iegūstot 21 027 telefonbalsojuma balsis. Otro vietu izcīnīja Kristina Zaharova un Annija Putniņa ar dziesmu «Angel of mine», iegūstot 19 679 balsis, bet trešajā vietā palika Natalija Tumševica ar dziesmu «Dinamite», iegūstot 5662 balsis.

Busulis Maskavā ar savu izpildīto dziesmu startēs otrajā pusfinālā - 14.maijā. Šajā pusfinālā būs pārstāvēta arī Slovēnija, Dānija, Azerbaidžāna, Nīderlande, Ungārija, Serbija, Norvēģija, Ukraina, Grieķija, Lietuva, Polija, Horvātija, Igaunija, Moldāvija, Kipra, Īrija, Slovākija un Albānija.

Savukārt pirmajā pusfinālā, kas notiks 12.maijā, piedalīsies Bosnija-Hercegovina, Zviedrija, Izraēla, Beļģija, Andora, Čehija, Melnkalne, Šveice, Īslande, Gruzija, Bulgārija, Portugāle, Maķedonija, Somija, Baltkrievija, Turcija, Rumānija, Malta un Armēnija.

Vērojot televīzijā Eirovīzijas nacionālās atlases finālu, vairāki skatītāji pauduši bažas par to, vai balsojums noticis godīgi, jo īsi pirms balsojuma beigām Busulim ar lielu balsu pārsvaru priekšā bija Zaharovas un Putniņas izpildītā dziesma.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Ancena, «Lattelecom» nodrošinātā telebalsošanas pakalpojuma jauda ir ļoti liela - Latvijas mērogā tie ir 20 000 zvanu vienā minūtē, savukārt īsziņu balsošanas pakalpojuma jauda Latvijas mērogā ir ne mazāk kā 300 īsziņas vienā minūtē.

Specifiska tehniska nianse ir gadījumos, ja noteikts ierobežojums zvaniem vai īsziņām, kā tas ir Eirovīzijas gadījumā. Šādā gadījumā datu apkopošanai nepieciešams ilgāks intervāls, jo sistēmās notiek datu salīdzināšana - cik īsti reižu konkrētais zvanītājs vai īsziņu sūtītājs jau piedalījies balsojumā. «Eirovīzijas gadījumā tās kopumā bija aptuveni divas minūtes. Līdz ar to ekrānā atspoguļotā tabula tīri teorētiski nevar norādīt reālo balsu ienākšanas laiku, tāpēc tehniskajā specifikācijā pie punkta par atskaišu piegādi laika intervāls ir piecas līdz desmit minūtes,» skaidroja Ancena.