Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumvācija krīzi pārdzīvo labāk par Rietumvāciju

Federālās zemes bijušajā komunistiskajā Austrumvācijā pašreizējo globālo finanšu krīzi pārdzīvo labāk par Rietumvāciju, liecina Halles Ekonomikas pētījumu institūta (IWH) apkopotā informācija.

Pētījuma rezultāti liecina, ka rūpnieciskās ražošanas apjoms Rietumvācijā globālās finanšu krīzes apstākļos ir samazinājies ievērojami straujāk nekā piecās federālajās zemēs Austrumvācijā.

Institūta eksperti norādīja, ka šī atšķirība galvenokārt skaidrojama ar to, ka Austrumvācija mazākā mērā ir atkarīga no eksporta.

IWH ekonomists Udo Ludvigs prognozē, ka ražošanas apjoms Vācijai nozīmīgajā metālrūpniecības nozarē Austrumvācijā šogad varētu samazināties par 4%, bet valsts rietumu daļā - par līdz pat 10%.

Tajā pat laikā iekšzemes kopprodukts (IKP) Austrumvācijā šogad varētu samazināties par 2%, un tas būtu par aptuveni vienu procentpunktu mazāk nekā Rietumvācijā.

20 gadus pēc Berlīnes mūra krišanas Vācijas austrumu un rietumu daļās joprojām pastāv vērā ņemamas atšķirības gan iedzīvotāju dzīvesveidā, gan kultūrā un politiskajos uzskatos.

Plaisu starp abām valsts daļām lielā mērā veidoja arī atšķirības ekonomiskajā situācijā.

Savukārt pagājušā gadā publiskotā pētījuma rezultāti apliecināja, ka aptuveni divas trešdaļas bijušās Austrumvācijas iedzīvotāju joprojām sevi neuzskata par apvienotās Vācijas Federatīvas republikas pilsoņiem.