Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB redzeslokā nonākusi lidostas valdes locekles Mūrnieces auto avārija

Atklājies, ka VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centra» vadītājs Lauris Dripe nav vienīgā Satiksmes ministrijas (SM) pārraudzībā esoša uzņēmuma amatpersona, kuras darbību ar profesionālo pienākumu izpildi nesaistītu iemeslu dēļ izmeklē tiesībsargi. Laikraksta «Dienas» rīcībā nonākusī informācija liecina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklē kriminālprocesu par VAS «Starptautiskā lidosta Rīga» valdes locekles Rotas Mūrnieces automašīnas avāriju.

Kā šodien ziņo laikraksts «Diena», kriminālprocesa izmeklēšanas laikā notikusi kratīšana arī viņas darbavietā.

KNAB no komentāriem atteicās, taču policijā «Dienai» apstiprināja, ka pagājušā gada 18.augustā reģistrēts negadījums, kurā Mūrnieces «Volvo» stāvēšanas laikā sabojājusi cita, nezināma automašīna, kas no negadījuma vietas aizbraukusi. Noformēts attiecīgs protokols, bet pēc laika par notikušo satiksmes negadījumu sācis interesēties KNAB, un policists atstādināts no amata.

Šis fakts un apstāklis, ka KNAB izmeklē vienīgi koruptīvus darījumus, vedina domāt, ka Mūrnieci, kas saskaņā ar likumu ir valsts amatpersona, iespējams, tur aizdomās par nelikumīgu darbību saistībā ar negadījuma noformēšanu, raksta «Diena».

Lidostas prezidents Krišjānis Peters «Dienai» sacīja, ka par kriminālprocesu uzzinājis pēc kratīšanas padotās kabinetā, kas notikusi pirms pāris mēnešiem. Jautāts, vai tad, ja viņu apsūdzēs, Mūrniece varēs palikt amatā, Peters atbildēja: «Kamēr cilvēks nav notiesāts, nav vainīgs.«

Apdrošināšanas brokeru asociācijas vadītājs Aigars Krūms, kuram «Diena» izklāstīja notikušā scenāriju, pieļāva, ka šādi gadījumi var būt saistīti ar brīvprātīgo KASKO apdrošināšanu, kas neatlīdzina zaudējumus, ja tie radušies vadītāja rupjas neuzmanības dēļ vai daļēji atlīdzina vieglas neuzmanības dēļ. Rupja neuzmanība, piemēram, ir braukšana noguruma stāvoklī, apreibinājumā, bez tehniskās apskates.

«Diena» vēlējās noskaidrot Mūrnieces versiju par notikušo, bet viņa, sākumā paziņodama, ka atrodas valdes sēdē, izslēdza tālruni.