Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija Latvijai pārmet nacisma heroizāciju

Krievijas Ārlietu ministrija Latvijai pārmet nacisma heroizāciju un norāda, ka 16. martā gaidāmie leģionāru piemiņas pasākumi kompromitē Latviju un visu Eiropas Savienību kopumā.Avots Krievijas ārlietu ministrijā aģentūrai «Interfax» paudis izbrīnu, ka šādi pasākumi «neonacistu gaisotnē» notiek tai pašā laikā, kad virknē ES valstu jau vairākus gadus paredzēti sodi par holokausta noliegšanu.

«Laikā, kad vienā Eiropas valstī var nokļūt cietumā tikai par skeptiskiem izteikumiem attiecībā uz Otrā Pasaules kara upuriem, citā pilnus apgriezienus uzņem nacisma heroizācijas kampaņa un zem dažādiem labticīgiem ieganstiem notiek fašistiski marši,» paudis Krievijas ārlietu ministrijas pārstāvis.

Viņš piebildis, ka Rietumvalstis viennozīmīgi esot par Rīgas centrā plānotā «esesiešu marša» aizliegšanu.

«Rīgā akreditētais diplomātiskais korpuss skaidri novērtē tamlīdzīgu gājienu patiesos motīvus, saprotot, ka to norise nav uzskatāma par mierīgu manifestāciju. Ar šādiem izgājieniem Latvija kompromitē ne tikai sevi, bet arī visu Eiropas Savienību kopumā,» atzīmējis Krievijas diplomāts.

Jau vēstīts, ka arī šogad 16. martā Rīgas centrā plānoti leģionāru piemiņas pasākumi.

Leģionāru rīkotie publiskie pasākumi 16.martā, īpaši gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, ik gadu rada milzu ažiotāžu gan Latvijā, gan pasaulē. Lai gan viņi izmisīgi cenšas izskaidrot, ka nav bijušie «Waffen SS» vīri, ārpus Latvijas viņus parasti dēvē par bijušajiem esesiešiem.

Pēdējos gados pie Brīvības pieminekļa Rīgā 16.martā notiek ne vien leģionāru un viņu atbalstītāju pasākumi, bet arī pretēji domājošo organizāciju protesta akcijas, kas iepriekšējos gados izraisījušas arī sadursmes ar policiju. Pirms diviem gadiem, lai izvairītos no provokācijām, ap Brīvības pieminekli bija izvietotas barjeras, savukārt pērn tradicionālo pasākumu norises vietu apjoza policistu ķēde.