Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sieviešu dienā nedaudz palielinājies pieprasījums pēc ziediem

Starptautiskās sieviešu dienas ietekmē nedaudz palielinājies pieprasījums pēc ziediem, saldumiem un alkoholiskajiem dzērieniem, tomēr vīrieši vairāk pērk lētākus ziedus vai nelielus pušķīšus, liecina aģentūras LETA veiktā aptauja.

Kā atzina «Saktas» ziedu tirdziņa pārdevējas, svētdien, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ziedus pērk ievērojami mazāk, klienti arī lielāku uzmanību pievērš cenai. «Ja pērn vīrieši bija iecienījuši tādus dārgus ziedus kā rozes, tad šajā gadā vairāk tiek pirkti nelieli pušķīši un tulpes,» uzsvēra puķu tirdziņa pārdevēja.

Lai arī pārdevējas apgalvoja, ka šajā nedēļas nogalē, salīdzinot ar aizvadīto sestdienu un svētdienu, puķu tirdzniecības apjoms pieaudzis vien par 5%, tomēr, kā novēroja aģentūra LETA, par klientu trūkumu tirgotājas sūdzēties nevarēja, jo vīrieši aktīvi iegādājās dažādus ziedus.

Alkohola tirgotāji norādīja, ka sieviešu diena šogad nav būtiski veicinājusi pieprasījumu pēc alkoholiskajiem dzērieniem. Kā atzina veikala «Krustpunkts» pārdevēja, alkoholu vienlīdz labi pērkot katrā nedēļas nogalē, un patlaban neesot novērots sevišķs patēriņa pieaugums.

«Latvijas Balzams» un «Eirovīns» pārdevējas apstiprināja, ka sakarā ar sieviešu dienu pavisam nedaudz palielinājies pieprasījums pēc alkoholiskajiem dzērieniem, un uzsvēra, ka iepriekšējos gados tirdzniecības vedusies daudz labāk.

«Staburadzes» saldumu veikalā aģentūra LETA uzzināja, ka, salīdzinot ar aizvadīto gadu, šajos svētkos pieprasījums krities pat par 40%, un cilvēki nav sevišķi naski uz saldumu iegādi. Pēc saldumu veikala pārdevējas vārdiem, vakar vairāk nekā parasti esot pirktas tortes, kas gan lielā mērā esot skaidrojams ar to, ka tortēm bijusi akcijas cena.

Savukārt «Mārtiņa beķerejas» pārdevēja pastāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļas nogalēm, šajā sestdienā un svētdienā pieprasījums kāpis par 30%. Īpaši daudz pirktas dažādas saldās kūkas, kas ir sieviešu iecienīti našķi.

Visi aptaujātie tirgotāji atzina, ka, ja sieviešu diena būtu iekritusi darba dienā, pārdošanas rādītāji būtu daudz labāki, jo bieži šī diena tiek svinēta kolēģu lokā. Tajā pat laikā pārdevēji uzsvēra, ka krīzes dēļ šogad jūtams būtisks pieprasījuma kritums.

Kā ziņots, šodien daudzviet pasaulē un arī Latvijā tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena, kuras pirmsākumi meklējami pirms 98 gadiem.