Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle: Valsts prezidents ir apjucis

Ekspremjers Andris Šķēle (TP) uzskata, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers ir nedaudz apjucis, tāpēc viņam pēdējo trīs četru mēnešu laikā bijuši «nekonsekvences momenti».

Bijušo valdības vadītāju diskusijā telekanālā LNT Šķēle izteica kritiku par to, ka Zatlers pārāk iespaidojoties no avīžu rakstiem vai televīzijas sižetiem un nodarbojas ar otršķirīgiem jautājumiem.

Šķēle arī uzsvēra, ka Valsts prezidentam ir aktīvi jāatbalsta premjers, nevis jāmēģina pašam izvirzīties priekšā.

Zatleru kritizēja arī bijušais valdības vadītājs Aigars Kalvītis (TP), kas prezidentam pārmeta, ka viņš ir izteicis neuzticību premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC) brīdī, kad esot vajadzējis Ministru prezidentu atbalstīt.

Savukārt pats nu jau demisionējušās valdības vadītājs Godmanis norādīja, ka ļoti strikti ieteiktu prezidentam īstenot savu darbību Satversmē paredzētajā veidā. Vairāk ievērot Latvijas konstitūciju Zatleru aicināja arī ekspremjers Māris Gailis.

Tajā pašā laikā ekspremjers Guntars Krasts sacīja: «Tas, ka prezidents ir aktivizējies, mani kā šīs valsts pilsoni un patriotu iepriecina.» Krasts norādīja, ka līdz šim viņam bijusi sajūta, ka Latvijā prezidenta nemaz nav.

Savukārt bijušais Ministru prezidents Valdis Birkavs uzsvēra, ka, viņaprāt, patlaban ir piemērots brīdis, lai Latvija pārietu uz prezidentālas republikas iekārtu ar tautas vēlētu prezidentu.

Kā ziņots, janvāra vidū Zatlers paziņoja, ka pieļauj iespēju rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu. Prezidents norādīja, ka Saeimai ir steidzamā kārtā jāveic trīs uzdevumi: līdz 31. martam jāpieņem grozījumi Satversmē par tautas tiesībām rosināt Saeimas atlaišanu, jāsagatavo izmaiņas vēlēšanu likumā, atrisinot partiju «lokomotīvju» jautājumu, kā arī parlamentam jāizveido padome, kas sekos līdzi ekonomikas plāna izpildei un starptautisko aizdevuma realizācijai.

Savukārt Ministru kabinetam prezidents uzdeva reorganizēt valdību, kurā būtu mazāk ministriju un «jaunas sejas», kā arī iecelt jaunu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja šefu.

Vēlāk, kad Godmanis atklāja, ka atsakās no valdības reorganizācijas plāniem, Zatlers paziņoja, ka premjeram vairs neuzticas.

Šos Valsts prezidenta paziņojumus gan politiķi, gan politikas vērotāji vērtējuši ļoti pretrunīgi.