Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pierīgas pašvaldībās algas nesamazina

Kamēr Latvijā runā par ekonomiskajām grūtībām un nepieciešamību samazināt atalgojumu sabiedriskajā sektorā, vairākas lielās Pierīgas pašvaldības dzīvo zaļi — tur ne tikai algas nav sarukušas, bet dažviet pat palielinātas, pirmdien raksta «Latvijas Avīze».

Ķekavas pagastā, piemēram, pagājušā gada nogalē atalgojums ir palielināts, tādējādi Ķekavas pašvaldības vadītāja mēnešalga ir 2560 latu, kultūras dzīves vadītājs te saņem 1300 latus mēnesī. Arī Baložos, Mārupē un Ādažos vairāku pašvaldības iestāžu vadītāju algas pārsniedz tūkstoti latu.

«Es algu nesaistu ar cilvēku, bet gan ar amatu, kam atbilstoši jāizdara darbs. Atlaišana ir pēdējais solis. Mums ir vairākas pakāpes. Pirmā esam mēs — administratori, kuru algas pielīdzinātas ministrijas parlamentārajam sekretāram — man 100% apmērā, vietniekiem — 80%. Tālāk nāk struktūrvienību vadītāji ar 900–1100 latu algu, tad augsti kvalificēti darbinieki ar Ls 700–900, un tā līdz apkopējām, kurām ir 200 latu alga,» tā situāciju skaidro Ķekavas pagasta vadītājs Andris Krūms.

Mārupē atalgojuma lielumu nosaka iedzīvotāju skaits pagastā, pamatalga vēl esot atkarīga arī no darba specifikas, apjoma, kā arī atbildības — vai katra darbinieka izteikta doma ir ar kādām sekām, vai viņš veic tikai mehānisku uzdevumu. Arī Mārupē, tāpat kā Ķekavā, algas nav mazinātas, vienīgais izņēmums ir pati Mārupes pagasta priekšsēdētāja Līga Kadiģe, kas sev atalgojumu samazinājusi par 45%.

Ādažu novada Domes priekšsēdētājs Normunds Breidaks atzinis, ka darbinieki ar piemaksu sistēmas atcelšanu ir neapmierināti, lai gan nekas traks neesot — cilvēki ienākumu ziņā atsviesti atpakaļ 2005./2006. gada līmenī. Situāciju gan darbiniekiem apgrūtina paņemtie kredīti un augušie izdevumi.

«Taču, no otras puses: ja pirms pusotra gada kādam savam cilvēkam kaut ko pārmetu, tad šis uzmeta lūpu un draudēja iet projām. Bet tagad neko tādu vairs nevaru iedomāties — strādā un prasības neizvirza,» noteic Breidaks.