Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers noraida ekspremjeru pārmetumus

Valsts prezidents Valdis Zatlers noraida bijušo premjerministru izteiktos pārmetumus viņam par darbu un tos atspēko.

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» Zatlers noraidīja pārmetumu par aušību — viņš uzsvēra, ka ir pietiekami nopietns cilvēks un aušība, viņaprāt, ir pārspīlēta lieta.

Tāpat viņš uzskata, ka pārmetumi par konsekvences trūkumu ir nevietā. Zatlers skaidroja: kamēr vien pašas koalīcijas partijas no iekšpuses savu valdību sagrāvušas, viņš konsekventi ir atbalstījis premjeru. Arī jautājumā par Satversmes grozījumiem Zatleram visu laiku ir bijis viens viedoklis.

Arī par darbošanos atbilstoši Satversmei prezidents sacīja, ka vajadzētu argumentus, kura no viņa darbības epizodēm ir pārkāpusi Satversmes robežas. «Es nekad neesmu iejaucies izpildvarā, es neesmu sasaucis nevienu valdības ārkārtas sēdi. Vajadzētu vairāk skatīties uz faktiem. Nekonsekvences pārmešana arī nav uz faktiem balstīta,» sacīja Zatlers.

Svētdienas vakarā LNT rīkotajā diskusijā bijušie premjerministri norādīja uz Zatlera trūkumiem. Andris Šķēle sacīja, ka Zatlers ir apjucis un ir pārāk iespaidojies no avīžu rakstiem vai televīzijas sižetiem, un nodarbojas ar otršķirīgiem jautājumiem. Bet Aigars Kalvītis prezidentam pārmeta, ka viņš ir izteicis neuzticību premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC) brīdī, kad esot vajadzējis Ministru prezidentu atbalstīt.
Savukārt pats nu jau demisionējušās valdības vadītājs Godmanis norādīja, ka ļoti strikti ieteiktu prezidentam īstenot savu darbību Satversmē paredzētajā veidā.