Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš Krievijai pārmet pamācošo toni

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš uzskata, ka Krievijas pamācošais tonis Latvijai ir nevietā — gan jautājumā par 16. martu, gan arī jautājumā par Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīti Krievijā, kas neesot notikusi, jo Latvijai bijusi sava pozīcija Gruzijas jautājumā.

Ministrs intervijā Latvijas Televīzijas radījumam «Labrīt, Latvija!» izteica kritiku Krievijas vēstniecības darbiniekiem un pašam Krievijas vēstniekam Latvijā Aleksandram Vešņakovam, kas izvēlas vecākā pamācošā brāļa toni, kurš neveicina labas abu valstu attiecības.

Runājot par 16. martu — leģionāru piemiņas dienu, viņš izteica nožēlu, ka Krievija joprojām nav sapratusi, ka 16. martā Latvijā neviens nerīko neko tādu, kas būtu nacisma ideoloģijas slavināšana. Riekstiņš atgādināja, ka Krievijai pašai iekšpolitikā ir problēmas un šeit vietā būtu senais latviešu teiciens par skabargu un baļķi acīs.

Savukārt, runājot par Krievijas vēstnieka paziņojumu, ka Zatlera vizīte Krievijā pagājušajā gadā būtu notikusi, ja vien Latvijai nebūtu no Krievijas atšķirīga nostāja Gruzijas jautājumā, Riekstiņš atzina, ka šis paziņojums ir konkrēts piemērs Krievijas pamācošajam tonim un šis bijis iegansts, lai paziņotu, ka vizīte nenotika vienas puses dēļ.

Ministrs uzsvēra, ka no Krievijas puses ir bijis uzaicinājums Valsts prezidentam apmeklēt Krieviju un pašai Krievijai ir jāpiedāvā vizītes datumi. Pēc viņa domām, šis ir sliktas diplomātijas paraugs.