Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autodīleri pircējus vilina ar dāvanām

Strauji krītot jaunu auto pārdošanas apjomiem, auto dīleri saviem klientiem piedāvā ievērojamas atlaides, izdevīgākus līzinga nosacījumus vai arī cenā neiekļautu papildu aprīkojumu par brīvu, pirmdien raksta «Dienas Bizness».

Vairāku laikraksta aptaujāto autosalonu darbinieki atzinuši, ka pēdējos mēnešos pirmo reizi ļoti ilgā laika periodā klientiem tiek piedāvātas dažādas dāvanas vai atlaides, iepriekš šādi bonusi nav bijuši vajadzīgi. Gandrīz visos autosalonos atlaides jau norādītas cenā vai arī tiek piedāvātas sarunā ar konsultantu.

«Toyota» salonā laikrakstam paskaidrots, ka cenu politiku Latvijas dīleriem diktē automašīnu ražotājs. Ja līdz šim nekādas atlaides netika piedāvātas, tagad visām automašīnām cena tiek samazināta par aptuveni 10%, atsevišķiem modeļiem atlaide esot vēl lielāka.

Lielas atlaides savām automašīnām piedāvā arī «Renault» dīleris «Euro-Auto». Dažiem spēkratiem tiek piedāvāta četru tūkstošu eiro atlaide.

Arī «Ford» automašīnu tirgotājs «Baltic Motors» klientiem izrāda pretimnākšanu un, piemēram, «Ford Focus Trend» piedāvā ar aptuveni 1000 latu atlaidi.

Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas prezidents Aksels Rubulis norāda, ka patlaban jaunie auto tiek pārdoti par cenu, kas tirgotājiem peļņu nenes.

Atšķirībā no jaunajiem spēkratiem lietoto automašīnu cenas gan nesamazinās. Tas saistīts ar to, ka lietoto automašīnu cenas arī iepriekš bija atbilstošākas to patiesajai vērtībai.