Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliedz 16. martā rīkot pasākumus pie Brīvības pieminekļa

Ņemot vērā drošības struktūru ieteikumus, Rīgas Domes Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija šodien nolēma aizliegt 16. martā rīkot jebkādus pasākumus pie Brīvības pieminekļa.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis, šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz likuma «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» normām, kas liek ņemt vērā drošības struktūru ieteikumus un ļauj aizliegt pieteiktos pasākumus.

«Izpilddirektors nebūt nav priecīgs, ka bija jāaizliedz visi pasākumi, it īpaši «Daugavas vanagu» gājiens, bet konkrētā situācija valstī un šī nopietnā informācija no drošības iestādēm lika pieņemt šādu lēmumu,» sacīja Vidauskis.

Kā norādīja izpilddirektora pārstāvis, pasākuma norise pie Brīvības pieminekļa tagad ir drošības struktūru kompetencē — vai nu tās visu teritoriju pie pieminekļa norobežos ar žogu, vai arī izvietos barjeras, kas novirzīs cilvēku plūsmas.

Savukārt pieteikumu iesniedzēji — gan «Daugavas vanagi», gan biedrība «Rodina» — sola šo pašvaldības lēmumu apstrīdēt Administratīvajā tiesā.

Kā norādīja «Daugavas vanagu» pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš, šāds pašvaldības lēmums neko neatrisina. «Iešanu pie pieminekļa bez atļaujas mēs neorganizēsim, bet tā tāpat notiks,» sacīja Krūmiņš, piebilstot, ka viņš pieļauj iespēju, ka varētu notikt arī provokācijas.