Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cilvēki neuzticas savām kredītiestādēm

Divu mēnešu darbības laikā Latvijas Kredītņēmēju apvienība sniegusi jau aptuveni 600 konsultācijas fiziskām un juridiskām personām, kas nonākušas problēmsituācijās ar kredītiestādēm, informē biedrība.

Turklāt kredītņēmēju uzticība bankām ir katastrofāli kritusies. To veicinājuši banku speciālistu maldinājumi par līguma izmaiņu un formālu pārkāpumu izraisītajām sekām, secinājusi biedrība, tiekoties ar kredītņēmējiem. «Rezultātā tiek pasliktināta kredītņēmēju maksātspēja un dzīves līmenis,» uzskata Latvijas Kredītņēmēju apvienības valdes priekšsēdētājs Ainārs Gorenko.

«Daudzu banku klienti jūtās iedzīti strupceļā. Pat tad, ja cilvēks cītīgi maksā, banka atrod formālus iemeslus, uz kuru pamata tā var lauzt kredītlīgumu, piemērot nesamaksājamu sodu vai piedāvāt parakstīt papildvienošanos ar netaisnīgiem un klientam neizdevīgiem nosacījumiem,» skaidro Gorenko. «Cilvēki neuzticas un pat baidās no bankām, bet problēmas samilzt arvien lielākas, un bez sēšanās pie sarunu galda tās neatrisināt,» viņš turpina.