Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arodbiedrība sašutusi par augstas policijas amatpersonas rīcību

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) saņēmusi informāciju ar fotogrāfijām, ka Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Juris Jasinkēvičs, iespējams, izmantojis savu dienesta automašīnu personiskām vajadzībām. Pēc arodbiedrības vadītāja Armanda Augustāna domām, policijas amatpersonas pārkāpumi ir pietiekami nopietni, lai prasītu viņa aiziešanu no dienesta.

Fotogalerija

Augustāns portālu «Apollo» informēja, ka lidostas «Rīga» teritorijā bez uzraudzības atradās melna automašīna «Hyundai Sonata», kas pieder VP. Automašīnas logā atrodas Starptautiskās lidostas «Rīga» caurlaide.

2009. gada 6. martā ap plkst. 23.55 ar šo automašīnu no lidostas izbraucis Jasinkēvičs, kas ielidojis ar reisu Brisele–Rīga, norāda Augustāns. Pirms tam ar minēto automašīnu uz lidostu atbraucis VP autovadītājs, patērējot valsts apmaksāto darba laiku un naudu, lai augsta ranga amatpersona varētu šo valsts dienesta transportu izmantot savās vajadzībās, uzsver NPA priekšsēdētājs.

No lidostas Jasinkēvičs ar dienesta auto devies nevis uz dienesta vietu, bet izvadājis ciemiņus uz viesnīcām un tad devies uz mājām, kur automašīna, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, novietota zaļajā zonā, pārkāpjot Rīgas Domes noteikumus, kā arī VP noteikto kārtību par dienesta automašīnas turēšanu, norāda Augustāns.

Viņš uzsver, ka Jasinkēvičs pretēji VP noteiktajai kārtībai, pretēji Ministru kabineta noteikumiem, pretēji policijas darbinieka profesionālas ētikas un uzvedības kodeksa normām, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, Rīgas Domes noteikumus, izmanto dienesta automašīnu braukšanai ārpus dienesta pienākumu veikšanas, kā arī izmanto darbiniekus, kuri pretēji tiem noteiktajiem pienākumiem apkarot noziedzību nogādā automašīnu lidostā.

«Vai tad Jasinkēvičs nezināja, ka būs jāielido Rīgā naktī un šādiem gadījumiem jāizmanto taksis vai personīgais, nevis dienesta transports? Daudziem darbiniekiem, kuru rīcībā nav dienesta transporta, šādas privilēģijas nav piešķirtas un uz/no lidostas jādodas ar taksi, sabiedrisko vai personīgo transportu. VP vadības attieksme darbiniekos izraisa galējo sašutumu un protestu, jo no VP un Iekšlietu ministrijas vadības šāda nekaunība netiek nosodīta un vainīgās personas netiek sodītas,» savu sašutumu pauž Augustāns.

NPA pieprasa VP šefu Aldi Lieljuksi kopā ar iekšlietu ministru Mareku Segliņu un ministrijas valsts sekretāru Aivaru Straumi nekavējoties pieprasīt Jasinkēvičam atvaļināties no dienesta. Tāpat NPA pieprasa policijas amatpersonu atbilstoši sodīt un piedzīt nodarītos zaudējumus par dienesta transporta izmantošanu, kā arī par autovadītāja izmantošanu pretēji tā noteiktajiem pienākumiem.

NPA arī pieprasa ne vēlāk kā nedēļas laikā veikt pasākumus visā valsts mērogā un kategoriski aizliegt visu rangu amatpersonām un jebkuram darbiniekam izmantot dienesta transportu privātiem braucieniem.