Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dānijā bankas sāk ieviest runājošus bankomātus

«Danske Bank» ir pirmā Dānijas banka, kas ieviesīs runājošus bankomātus akliem un vājredzīgiem cilvēkiem. Šā gada laikā banka pielāgos 100 no saviem 800 bankomātiem visā valstī, lai tos varētu izmantot akli cilvēki, raksta avīze «Copenhagen Post».

Arī banka «Nordea» šā gada beigās sāks pielāgot aklo cilvēku vajadzībām pusi no saviem 500 bankomātiem.

Šādu lēmumu atzinīgi novērtēja Dānijas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Jenss Bromans.

«Bankām ir ierobežots darba laiks, un ko lai dara akli cilvēki ārpus šī darba laika? Viņi nevēlas sūtīt kādu citu izņemt naudu no bankomāta,» teica Bromans.

Pielāgotajos bankomātos būs īpaša programmatūra un ligzda austiņu pieslēgšanai. Kad lietotājs pieslēgs austiņas, ekrāns nodzisīs un apkārtējie neredzēs bankomātā veicamās darbības. Sintētiska balss dos norādījumus lietotājam, kā izņemt naudu.

Tomēr Bromans bija vīlies, ka šādu bankomātu ieviešana ir aizkavējusies.

«Mēs Dānijā neesam pārāk progresīvi. ASV runājošie bankomāti ir jau desmit gadus, un «Nordea» tos uzstādījusi Norvēģijā, bet ne šeit.«

Džons Riss Andreasens no «Danske Bank» paskaidroja, ka bankomātu pielāgošanai ir vajadzīgs laiks un nauda.

«Jauns bankomāts maksā aptuveni 250 000 kronu (23 575 lati), bet pēc tam vēl jāinstalē pareizā programmatūra un jānodarbina tehniķi. Bija vajadzīgs laiks, lai mainītu platformu un izstrādātu programmatūru, kuru var izmantot mūsu bankās,» teica Andreasens.