Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP grib saglabāt valsts akciju sabiedrību padomes

Tautas partija (TP) vēlas saglabāt valsts akciju sabiedrību padomes lielās atbildības dēļ, kas gulstas uz uzņēmumu vadību, aģentūrai LETA apgalvoja TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis.

«Piemēram, lielajās akciju sabiedrībās, kā «Latvenergo», — vai [valdes priekšsēdētājs Kārlis] Miķelsons viens pats lems par staciju celtniecību?» jautāja Kučinskis.

«Jānosaka «griesti» un atrunas, kā un kādos gadījumos šādas padomes veido,» Kučinskis kā iespēju min noteikt uzņēmuma minimālo gada apgrozījumu, lai veidotu šādas padomes, vai paredzēt iespēju par uzņēmuma padomes veidošanu lemt katrā atsevišķā gadījumā Ministru kabinetā.

TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs piekrīt, ka šādas padomes bieži vien «ir nonivelētas un nepilda savas funkcijas, kas noteiktas Komerclikumā, bet tas nenozīmē, ka tās jālikvidē».

Ja visa atbildība par valsts kapitāldaļu turēšanu uzņēmumos jāuzņemas attiecīgās ministrijas valsts sekretāram vai viņa deleģētai personai, tad, pēc Kučinska vārdiem, «drīz jau vairs nebūs neviena, kas gribēs par valsts sekretāru būt».

Kučinskis kritizēja pieļāvumu, ka daudzas SIA pārtop par akciju sabiedrībām, lai saglabātu uzņēmumu padomes, jo patlaban Saeimā tiekot virzīti likuma grozījumi, kas SIA šādas padomes neatļautu veidot.

«Ja tā ir patiesība, tad tie vārti ir jāver ciet,» sacīja Kučinskis.

Kā ziņots, par to, ka TP neatbalsta padomju likvidēšanu valsts akciju sabiedrībās, šodien pēc tikšanās ar potenciālās koalīcijas partneriem paziņoja premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL).