Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm spēles Liepājā izmaksās ap Ls 20 000

Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm spēles Liepājā, dalībnieku un tienešu dzīvošana un ēdināšana izmaksās ap Ls 20 000, aģentūru LETA informēja Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagziņš.

«Summas tiek precizētas, bet gandrīz viss nepieciešamais aprīkojums jau ir uz vietas, izņemot interneta nodrošinājumu vietas. No stacionārajām

skatītāju tribīnēm Liepājas Olimpiskajā centrā izņems divas rindas sēdvietu un atbrīvotajās vietās iemontēs galdus, palielinās televīzijas kamerām paredzētās platformas, dažām telpām izveidos norobežojumus. 99% šo izdevumu segs sacensību orgkomiteja,» pastāstīja Lagzdiņš.

Čempionāta dalībnieces tiks izmitinātas viesnīcās «Līva» un «Amrita», «Kolumbā» dzīvos tiesneši, bet «Promenādē» - oficiālas personas. Čempionāta dalībnieki no Rīgas uz Liepāju dosies ar autobusu.

Pēc Eiropas čempionāta spēlēm Liepājai, visticamāk, kā materiāls ieguvums citām sacensībām paliks izbūvētas komentētāju kabīnes un televīzijas kameru vietas.

Patlaban Liepājā notiek brīvprātīgo meklēšana, kas galvenokārt būs no Liepājas Jaunatnes centra un Liepājas sporta skolām. Tiek apzināti arī mediķi, kuri piedalīsies sacensību nodrošināšanā, kā arī noteikts televīzijas kameru izvietojums un nepieciešamās interneta pieslēguma vietas. Tāpat kopumā čempionāta rīkošanā plānots iesaistīt aptuveni 30 brīvprātīgos jauniešus.

Jau ziņots, ka Eiropas 2009.gada čempionāta basketbolā sievietēm divu apakšgrupu spēles no 7.līdz 20.jūnijam notiks Liepājā.

Sākotnēji tika plānots, ka četru apakšgrupu spēles norisināsies Liepājā, Cēsīs, Valmierā un Ventspilī, taču Starptautiskā Basketbola federācija, izvērtējot katras pilsētas gatavību sarīkot tāda līmeņa pasākumu, lēmusi, ka apakšgrupu spēles notiks tikai Liepājā un Valmierā.

Līdz ar to Liepājā spēlēs astoņas sieviešu izlases, ieskaitot Latviju, nevis četras. Izslēgšanas turnīra spēles norisināsies Rīgā.