Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janne Ahonens plāno atgriezties tramplīnlēkšanā

Somu tramplīnlēcējs Janne Ahonens, kurš pēc pagājušās sezonas beidza karjeru, plāno atgriezties sportā, gatavojoties Vankūveras olimpiskajām spēlēm.

Pirms gada šobrīd 31 gadu vecais Ahonens karjeras beigšanu raksturoja ar motivācijas zudumu, tomēr tagad viņš paziņojis, ka vēlme pēc sacensībām viņam ir pārāk liela, tāpēc pirms pāris nedēļām pieņēmis lēmumu atgriezties sportā.

«Ziemas laikā, skatoties sacensības, jutu, ka es arī tā varu,» Ahonens šodien uzsvēra intervijā Somijas televīzijas kanālam MTV3.

Ahonens laika posmā starp 1999. un 2008. gadu piecas reizes uzvarēja prestižajās Četru tramplīnu turnejas sacensībās, kļūstot par vienu no veiksmīgākajiem pēdējās desmitgades tramplīnlēcējiem.

Ahonens 36 reizes uzvarēja Pasaules kausa posmos, bet kopumā viņš uz goda pjedestāla kāpa 105 reizes, sasniedzot labāko rezultātu starp visiem tramplīnlēcējiem. Ahonens uzvarēja 2003./2004. gada sezonas kopvērtējumā, bet pagājušajā sezonā Pasaules kausā ierindojās trešajā vietā.

Tomēr somam ne reizi neizdevās uzvarēt olimpiskajās spēlēs - gan 2002. gada Soltleiksitijas, gan 2006. gada Turīnas olimpiskajās spēlēs viņš ierindojās otrajā vietā komandu sacensībās.

«Es sākšu trenēties ar simtprocentīgu atdevi, lai varētu sekmīgi nostartēt Vankūveras olimpiskajās spēlēs,» norāda Ahonens.

Somu tramplīnlēcējs piebilda, ka piedalīsies arī Pasaules kausa izcīņā, tomēr galveno uzsvaru liks uz svarīgākajām sacensībām, kā Četru tramplīnu turneju un olimpiskajām spēlēm.