Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VEF Kultūras pilī top rokopera bērniem

Komponiste un «Jauno zvaigžņu teātra» vadītāja Laila Ilze Purmaliete raksta bērniem  rokoperu «Olivers». Tās pirmizrāde gaidāma 6. maijā VEF Kultūras pilī.

Laila Ilze Purmaliete ideju rokoperai ņēmusi no slavenā Čārlza Dikensa romāna «Olivera Tvista piedzīvojumi», kas piedzīvojis neskaitāmus dramatizējumus un pēc kā uzņemtas vairāk nekā 30 filmas.

Čārlza Dikensa romānā par bāreni Oliveru ļoti reālistiski atklājas 19. gadsimta Anglijas sabiedrības seja, bet latviskajā rokoperā būs mūsdienīgāki notikumi. «Lai arī ir pagājuši 120 gadi kopš «Olivera Tvista» uzrakstīšanas, visas tajā skartās problēmas ir joprojām aktuālas arī šodien un arī Latvijā — bērnunami, ielas bērni, draudzība un nodevība, mīlestība un tās trūkums. Izvēlētais žanrs — rokopera — saistīts ar materiāla skaudrumu un dramatismu, jo diemžēl arī tagad bērnam nereti jārisina ļoti nopietnas problēmas, jāpieņem izšķirīgi lēmumi jau 11 gadu vecumā, un dzīvē tas visbiežāk nebeidzas tik laimīgi kā mūsu stāstā par Oliveru,» stāsta Laila Ilze Purmaliete.

Stāsts ir par mazo Oliveru, kas dzīvo bērnunamā un kas tāpat kā ikviens bērns vēlas būt mīlēts un laimīgs, kādam vajadzīgs. Nesaņemot mīlestību un prieku bērnunamā, viņš nolemj bēgt, nonākot uz ielas, kur gandrīz aiziet bojā. Oliveram nākas cīnīties pašam par savu turpmāko dzīvi, viņu no nelaimes paglābj nedaudz vecāks zēns, jau pieredzējis bezpajumtnieks, kurš arī Oliveru iesaista noziedznieka Feigina bandā, liekot viņam zagt un ubagot. Olivers iepazīst ielas dzīvi ar tās likumiem un morāli, viņš jau ir gatavs atriebties sabiedrībai, kura to ir izstūmusi, taču negaidīti iepazīst iejūtīgu attieksmi pret sevi, kas pamatos maina viņa skatījumu uz pasauli. Viņam ir dota iespēja dzīvot labāku dzīvi, taču nav viegli saraut saistības ar ielas dzīvi.

Teksta un mūzikas autore — Laila Ilze Purmaliete, režisors — Juris Rijnieks, scenogrāfs — Uģis Bērziņš, dziesmu aranžētājs — Raimonds Macats, lomās: vienpadsmitgadīgais Rihards Andris Bērziņš, kas atveidoja galveno lomu mūziklā «Viens pats Ziemassvētkos», nozīmīgas lomas atveidos Ieva Sutugova un citi konkursa «Jaunās zvaigznes» dziedātāji. Izrādē piedalīsies arī tādi populāri dziedātāji kā Liene Šomase, Niks Matvejevs, kā arī bērnu popgrupa «Dzeguzīte», kopā uz skatuves būs 20 lomu atveidotāji. Izrādi piedāvā «Jauno zvaigžņu teātris».

Izrādes VEF Kultūras pilī 6., 7. un 12. maijā, kā arī 2009. gada rudenī.