Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«L`Arpeggiata» atkal Rīgā!

Pirms diviem gadiem Rīgas publika ar lielām ovācijām uzņēma kolorīto baroka ansambli no Francijas «L`Arpeggiata». Arī šogad ir iespēja viņus dzirdēt klātienē — 14. martā pulksten 19.00 «Lielajā ģildē» ansambļa izpildījumā dzirdēsim jaunu programmu «All`Improvviso».

Ansamblis «L`Arpeggiata» dibināts 2000. gadā, un to vada Kristina Pluhara. Ansamblī spēlē izcili baroka solisti. «L`Arpeggiata» mūziķu mērķis ir sabiedrībā iedzīvināt gandrīz nepazīstamu repertuāru. Savā mākslinieciskajā darbībā mūziķi galvenokārt koncentrējas uz 17. gadsimta franču, itāliešu un neapoliešu mūziku. «L`Arpeggiata» rada atraktīvus uzvedumus. Ansambļa instrumentālo improvizāciju pamatā ir atšķirīga pieeja dziedāšanai un dejai, ko ietekmējusi tradicionālā Eiropas tautu mūzika. «L`Arpeggiata» savās programmās pastāvīgi sadarbojas ar izciliem solistiem no visas pasaules.

Kopš dibināšanas ansamblis saņēmis neticamu klausītāju un kritiķu atsaucību. Pārdoti vairāk nekā 100 000 kompaktdisku. Ansamblis saņēmis izcilas recenzijas gan par ierakstiem, gan koncertiem. «L`Arpeggiata» ar vairākām programmām daudzkārt kāpusi uz prestižākajām skatuvēm Eiropā un ārpus tās: Londonā, Ženēvā, Telavivā, Austrijā, Beļģijā u. c.

Programmā «All`Improvviso. Ciaccone, Bergamasche e un po` di Follie...» piedalās izcili solisti: «L`Arpeggiata» vadītāja Christina Pluhar (teorba un diriģēšana), Gianluigi Trovesi (klarnete), Lucilla Galeazzi (balss), Nuria Rial (soprāns), Eero Palviainen (lauta un baroka ģitāra), Margit Übellacker (psalterions), Alessandro Tampieri (vijole), Doron Sherwin (cornete), Boris Schmidt (kontrabass), David Mayoral (taustiņu instrumenti), Anna Dego (teatrālā deja).

Par programmu «All`Improvviso» Christina Pluhar saka: «Divdesmit pirmajā gadsimtā mēs, šķiet, esam sasnieguši punktu, kurā laiks un telpa saplūst, veidojot tiltu starp dažādām izteiksmes formām. Pēc visu mūsu tonālās sistēmas harmonisko un ritma iespēju izmēģināšanas gadsimtu garumā mēs tagad tiecamies uz universālu harmonisku valodu, kas spēj izteikt mūzikas būtību, dodot zināmu brīvību mūziķim un aizkustinot klausītāju. Robežas izgaist, kamēr daudzo muzikālo tēlu kombinācijas veido kaleidoskopiskus attēlus, māksliniekiem ar dažādu muzikālo pieredzi muzicējot kopā.»

9. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiek no 1. marta līdz 15. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību.

Tuvākie festivāla koncerti: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē 16. martā plkst. 19.00 muzicēs Petra Müllejans (baroka vijole, Vācija) un Kristian Bezuidenhout (klavesīns, Austrālija). Programmā: J. S. Bahs un itāliešu baroka mūzika. Savukārt 24. martā plkst. 19.00 spēlēs Jana Semeradova (flauta, Čehija) un Bertrand Cuiller (klavesīns, Francija). Programmā: J. S. Baha mūzika.

http://www.bilesuparadize.lv

Biļešu cena: Ls 3–20. Pensionāriem, studentiem un skolniekiem — 20% atlaide.