Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī citiem «airBaltic» valdē atalgojumi milzīgi

Ne tikai «airBaltic» vadītāja Bertolta Flika atalgojums pārsniedz valsts noteiktos algu «griestus» lielu uzņēmumu vadītājiem. Arī pārējo trīs uzņēmuma valdes locekļu atalgojums mēnesī varētu pārsniegt 10 000 latu. Četru valdes locekļu algām vēl 2007. gadā tērēti 718 000 latu, otrdien raksta laikraksts «Diena».

Valstij arvien pieder vairākums (52%) lidsabiedrības akciju, bet no amatpersonu teiktā izriet, ka tā nav ne noteikusi algu apjomus, ne kontrolējusi atbilstību sasniegtajiem finanšu rezultātiem, raksta laikraksts.

Pērn, kad Fliks saņēma milzīgo algu, «airBaltic» zaudējumi pirmajā pusgadā sasniedza gandrīz astoņus miljonus latu. Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvis Andris Maldups, kas 1999. gada beigās kā valsts pārstāvis parakstīja statūtus, atzīst, ka konkrētu amatpersonu atalgojums nav skatīts — pēc lidsabiedrības ieteikuma apstiprināts algu fonds.

Uz pārējiem laikraksta jautājumiem par Flika algas adekvātumu un kritērijiem SM neatbildēja. Padomes locekļi vai nu atteicās komentēt, vai teicās nezinām, bet padomes priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš (TP) nebija sazvanāms.

Satiksmes ministriju, ko turpmāk varētu pārvaldīt TB/LNNK, negrasās Flika algu nekavējoties samazināt. TB/LNNK līderis Roberts Zīle atzīst, ka alga ir pārāk liela, taču norāda, ka vispirms noskaidros, kuram kas lidsabiedrībā pieder.

«airBaltic» saņem valsts atbalstu caur lidostas atlaidēm, tāpēc jānosaka «sabiedrībai saprotami pamatojams algas līmenis». JL vadītāja Solvita Āboltiņa sacīja, ka esot jānodrošina noteikti «griesti» visu valstij pilnībā vai daļēji piederošu uzņēmumu vadībai, jo «šis pārsniedz saprāta robežu».