Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miņins finansiālu iemeslu dēļ pēc Vankūveras varētu beigt karjeru

Pasaules čempionātā bronzas medaļu izcīnījušais bobsleja pilots Jānis Miņins pieļauj iespēju pēc 2010. gada ziemas olimpiskajām spēlēm beigt sportista karjeru, ja neuzlabosies materiālie apstākļi, šodien raksta «Neatkarīgā».

Pašreizējā situācijā Miņins nespēj nodrošināt ģimeni, tāpēc apsver iespēju vairs nestartēt, lai gan pēc Vankūveras spēlēm viņa vecums vēl būs pilotam optimāls. Līdz startam Vankūverā Miņins gan sola trenēties ar pilnu atdevi, taču uzsver, ka «entuziasma laiks» un «bobslejs kā hobijs» viņam ir beidzies.

«Ja situācija būs tāda, ka nespēšu ģimenei nodrošināt normālus dzīves apstākļus, ja man būs jāskaita santīmi, tad neticu, ka palikšu sportā,» Miņinu citē laikraksts. Par augstiem sasniegumiem noteiktie atlīdzības kritēriji bobslejistiem ļauj tikai izdzīvot taupības režīmā. Tas arī traucē sasniegt labus rezultātus, ja jādomā, kur atrast līdzekļus ģimenei, atzīst Miņins. Ja materiālie sarežģījumi Miņinu piespiedīs izdarīt izvēli, tā nebūšot par labu bobslejam.

Miņins ir neapmierināts, ka otršķirīgos basketbola klubos rezerves sastāva spēlētāju algas ir nesalīdzināmi lielākas un tūkstošos mērāmas, bet bobslejā tās samazina no «tik simtiem uz tik maziņiem simtiem». Jau esošajiem saviem stūmējiem Miņins olimpiskajā gatavošanās periodā vēlas piesaistīt arī Aināru Podnieku un Reini Rozīti, taču pilots šaubās, vai, piemēram, Podnieks bobslejā paliks, ja saņem 136 latus mēnesī, ko viņam maksā federācija. «Lai pamēģina kāds izdzīvot ar šādu naudu,» piebilda Miņins. «Man ļoti gribas, lai lielie sporta priekšnieki riktīgi iespringtu un iedziļinātos mūsu problēmās,» aicina 28 gadus vecais bobsleja pilots.

Daudzi no pasaulē labākajiem bobslejistiem pēc sezonas noslēguma devušies uz Turīnu, kur testē tehniku un stūmējus, jau gatavojoties nākamajai sezonai, bet latviešiem finansiālu iemeslu dēļ šāda iespēja ir liegta. Miņins paredz lielu konkurenci cīņā par medaļām Vankūveras olimpiskajās spēlēs, tāpēc uzsver nopietnas gatavošanās nepieciešamību.

Miņins kopā ar četrinieka ekipāžas stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi marta sākumā izcīnīja bronzu pasaules čempionātā Leikplesidā (ASV). Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā Miņins bija otrs labākais četrinieku pilots.