Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL sola nepiekāpties jautājumā par uzņēmumu padomju likvidēšanu

Partija «Jaunais laiks» (JL) nepiekāpsies jautājumā par valsts uzņēmumu padomju likvidēšanu. Tā otrdien sarunā Latvijas Radio apliecināja partijas pārstāvis Artis Kampars.

Kampars norādīja, ka JL joprojām šo jautājumu izvirza kā vienu no partijas galvenajiem darbiem, iesaistoties jaunā valdībā. Tomēr viņš arī atzina, ka trīs lielākajiem valsts uzņēmumiem padomes varētu tikt saglabātas. «Visā pasaulē lielajiem uzņēmumiem ir padomes. Tomēr Latvijā tās neveic tādas funkcijas. Tajās strādā ar politiskiem spēkiem saistīti cilvēki,» pauda Kampars.

Viņš norāda, ka nav nekādu bažu, ka JL varētu piekāpties līdzšinējās koalīcijas partijām un atteikties no jautājuma par padomju likvidēšanu. «Visas padomes likvidēs. Runa varētu būt tikai par trīs lielākajiem valsts uzņēmumiem,» sacīja Kampars, norādot, ka par to vēl jādiskutē.

Jau ziņots, ka Tautas partija (TP) vēlas saglabāt valsts akciju sabiedrību padomes lielās atbildības dēļ, kas gulstas uz uzņēmumu vadību.

«Jānosaka «griesti» un atrunas, kā un kādos gadījumos šādas padomes veido,» Māris Kučinskis (TP) kā iespēju min noteikt uzņēmuma minimālo gada apgrozījumu, lai veidotu šādas padomes, vai paredzēt iespēju par uzņēmuma padomes veidošanu lemt katrā atsevišķā gadījumā Ministru kabinetā.

TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs piekrīt, ka šādas padomes bieži vien «ir nonivelētas un nepilda savas funkcijas, kas noteiktas Komerclikumā, bet tas nenozīmē, ka tās jālikvidē».

Ja visa atbildība par valsts kapitāldaļu turēšanu uzņēmumos jāuzņemas attiecīgās ministrijas valsts sekretāram vai viņa deleģētai personai, tad, pēc Kučinska vārdiem, «drīz jau vairs nebūs neviena, kas gribēs par valsts sekretāru būt».

Kučinskis kritizēja pieļāvumu, ka daudzas SIA pārtop par akciju sabiedrībām, lai saglabātu uzņēmumu padomes, jo patlaban Saeimā tiekot virzīti likuma grozījumi, kas SIA šādas padomes neatļautu veidot.«Ja tā ir patiesība, tad tie vārti ir jāver ciet,» sacīja Kučinskis.