Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvā parādījušies spoku dzīvojamie kvartāli...

Sakarā ar darījumu samazināšanos Lietuvas nekustamo īpašumu tirgū Viļņā un citās lielākajās Lietuvas pilsētās parādījušies dzīvojamie kvartāli, kur jaunceltnēs mitinās vien dažas ģimenes, raksta aģentūra «[s:21787]

Aģentūra atzīmē, ka pēdējo gadu laikā Lietuvā uzcelts liels skaits dzīvojamo kvartālu. 2008. gadā valstī tika pārdoti tikai 65% no visiem jaunuzceltajiem mājokļiem, jo pēc stingrāku banku kredītpolitikas nosacījumu ieviešanas sarucis to cilvēku skaits, kas var saņemt hipotekāros aizdevumus.

Eksperti prognozē, ka celtniecības apjomi Lietuvā šogad saruks par 50–70%. Viļņā tiks uzcelti tikai divi trīs tūkstoši jauno mājokļu, kas ir divas reizes mazāk nekā 2008. gadā, un tas būs viszemākais rādītājs pēdējo sešu gadu laikā. Pēc ekspertu domām, šī tendence saglabāsies līdz 2010. gada beigām.

Pēc analītiķu rīcībā esošās informācijas, kopš krīzes sākuma mājokļu cenas Lietuvā nokritušās vidēji par 25%. Vēl pirms gada ekonomiskās klases dzīvokļus (ar pilnu apdari, bet bez mēbelēm), kuru platība ir 50–60 kv.m, jaunceltnēs Viļņā varēja iegādāties par 100 000 eiro. Tagad šādi dzīvokļi netiek pirkti pat par 75 000 eiro.