Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Karnīte aicina nevis ekonomēt, bet nopelnīt iztrūkstošos miljonus

Pašreizējā situācijā nepieciešams nevis samazināt, ekonomēt un «apgriezt» visu, ko vien iespējams, bet gan domāt, kur nopelnīt iztrūkstošos miljonus, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» uzsver ekonomiste Raita Karnīte.

Komentējot Ministru prezidenta amata kandidāta Valda Dombrovska (JL) ieceres samazināt atalgojuma fondu valsts pārvaldē par 20%, ekonomiste norāda, ka atkal tiek nepareizi salikti akcenti.

«Dombrovskis gatavojas kļūt par premjeru, viņš gatavojas vadīt valsti, taču vienīgais, ko mēs no viņam dzirdam, — samazināt, ieekonomēt, «apgriezt»... Netiek runāts par to, kā mēs nopelnīsim tos miljonus,» uzsver Karnīte. «Turklāt, kā rāda līdzšinējā pieredze, cieš jau tieši darba darītāji, nevis, piemēram, dažādu padomju locekļi, kas to vien dara kā, atvainojiet, atsēž dibenstundas. Ar šādu politiku mēs panāksim vien to, ka labākie speciālisti aizies no darba.»

Ekonomiste prognozē, ka daļa cilvēku varētu pamest darbu valsts sektorā, jo viņi esot «labi sagatavoti, ar svešvalodu zināšanām un lielisku izglītību». Viņiem nebūtu problēmu iegūt darbu ārzemēs.

Karnīte kritizē valdību, kas pakļaujas starptautisko aizdevēju prasībām par izmaksu samazinājumu. Latvija patlaban dara visu iespējamo, lai varētu saņemt kredītu, nevis lai nopelnītu naudu.

«Neatbalstot uzņēmējus, valsts ieņēmumi kļūs arvien mazāki un jau drīz vien vajadzēs domāt, uz kā rēķina ieekonomēt jaunus miljonus,» apgalvo ekonomiste.