Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kļūt par Latvijas premjeru Avenam liedzis zvans no Kremļa

No darba atbrīvotais «Alfa-bank» darbinieks Aleksandrs Gafins, kas iepriekš pavēstīja, ka bankas vadītājs un miljardieris Pjotrs Avens varētu kļūt par Latvijas premjeru, nu nācis klajā ar jaunu paziņojumu. Avens neesot kandidējis uz augsto amatu, jo to liedzis Kremlis. Tā ziņo «Newsru».

No darba atbrīvotais Gafins apgalvo: iespējamība, ka Avens kļūtu par Latvijas premjerministru, bijusi visnotaļ liela. Taču tad sekojis zvans no Kremļa, kas kategoriski aizliedzis virzīt šādu kandidatūru.

Pats Gafins neskumst, ka ir atlaists no darba tieši tā iemesla dēļ, ka izplatīja Latvijas presē informāciju par iespējamo Avena kandidēšanu uz premjera amatu.

Jau ziņots, ka Krievijas miljardieris un «Alfa-bank» prezidents Pjotrs Avens pats noliedz, ka viņam bijusi kāda vēlme kļūt par Latvijas valdības vadītāju. Viņš noliedz, ka savam padomniekam Aleksandram Gafinam būtu devis tiesības runāt savā vārdā.

Savukārt pēc šādu ziņu parādīšanās plašsaziņas līdzekļos Gafins steidzās apgalvot, ka viņš tikai izteicis savu viedokli Latvijas laikrakstam, kas tomēr neesot saskaņots ar Avena viedokli.

Gafins drīz pēc paziņojuma zaudēja darbu bankā.

«Gafina pēdējie izteikumi attiecībā uz «Alfa-bank» prezidentu Pjotru Avenu pilnībā bija viņa iniciatīva un nebija nekādā veidā bankas vadības ierosināta. Tas ir korporatīvās ētikas rupjš pārkāpums. Līdz ar to Aleksandrs Gafins no 2009. gada 24. februāra oficiāli tiek atlaists no ieņemtā amata bankā,» teikts «Alfa-bank» paziņojumā.

Gafins toreiz stāstīja, ka grūtajos ekonomiskajos apstākļos Avens var izrādīties labākais Ministru prezidenta kandidāts. «Cilvēks, kura personīgais kapitāls tiek lēsts aptuveni piecu miljardu dolāru apmērā, nebūtu pakļauts korupcijas riskam, kā arī nebūtu ieinteresēts lobēt kāda ekonomiskās intereses,» sacīja Gafins. «Viņam tas būtu jauns izaicinājums,» — tā Gafins.

Tas, ka Avenam nav Latvijas pilsonības, nebūt nav šķērslis. Par premjeru Latvijā var kļūt arī cilvēks bez šīs valsts pases. Turklāt Avens esot latviešu strēlnieka mazdēls. Šis fakts ļautu viņam tikt pie pilsonības.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Avens ilgus gadus nodarbojies ar zinātni. 1992. gadā kļuvis par Krievijas ārējo ekonomisko sakaru ministru, 1993. gadā nodibinājis savu finanšu kompāniju. Savukārt 1994. gadā kļuvis par 10% «Alfa-bank» akciju īpašnieku, bet vēlāk kļuvis par «Alfa-bank» prezidentu.