Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarba dēļ patversmēs pieaug nakšņotāju skaits

Februārī Rīgas nakts patversmēs uzturējušies aptuveni 580 cilvēki, kas ir par 60 cilvēkiem jeb 12% vairāk nekā pērn februārī; Rīgas Domes Labklājības departaments pieaugumu skaidro ar bezdarba līmeņa celšanos, portālu «Apollo» informēja Rīgas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Analizējot nakts patversmju klientu nodarbinātību, var secināt, ka palielinājies darbaspējīgo nestrādājošo vīriešu un sieviešu skaits.

Vislielākais klientu skaita pieaugums vērojams Rīgas patversmes vīriešu nodaļā: maksimālais reģistrētais klientu skaits februārī bija 175 personas, bet vidējais skaits bija 157, kas ir par 34 personām jeb 28% vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.

Rīgas patversmes sieviešu nodaļās, Bārddziņu ielā 2, vidējais klientu skaits februārī bija 46, kas ir par 18 personām jeb 12% mazāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā; skaits samazinājās, jo daļa klientu pārgāja uz jauno naktspatversmi sievietēm Tvaika ielā 2, korp. 12.

Naktspatversmē vīriešiem «Zilais krusts», Maskavas ielā 336, vidējais klientu skaits februārī bija 194, kas ir par 24 personām jeb 21% vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.

Naktspatversmē vīriešiem «Esi drošs», Bebru ielā 16, vidējais klientu skaits februārī bija 58, kas ir par septiņām personām jeb 13% vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.

Naktspatversmē sievietēm SIA «Dezinfekcijas stacija», Bārddziņu ielā 2, vidējais klientu skaits februārī bija 39, kas līdzvērtīgs šajā laika posmā pagājušajā gadā.

Salīdzinot februārī vidējo personu skaita pieaugumu sieviešu un vīriešu patversmēs, var secināt, ka kopējais vīriešu vidējais skaits naktspatversmēs palielinājies par 95 personām jeb 28%, bet kopējais vidējais sieviešu skaits patversmēs palielinājies par 23 personām jeb par 22%.