Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par 2016. gada Eiropas čempionāta futbolā organizēšanu cīnīsies četri pretendenti

Pieteikumus organizēt 2016. gada Eiropas čempionātu futbolā līdz pirmdien noteiktajam beigu termiņam iesniegušas četras kandidatūras, otrdien pavēstīja Eiropas Futbola federāciju apvienība (UEFA).

Čempionātu vēlas rīkot Francija, Itālija, Turcija, kā arī Zviedrija kopā ar Norvēģiju. Tagad kandidātiem jāizstrādā detalizēta programma, bet čempionāta rīkotājus UEFA sola paziņot nākamā gada maijā.

Pašreizējie UEFA noteikumi noteic, ka turnīra organizētājiem jānodrošina vismaz deviņi starptautiskajām prasībām atbilstoši stadioni. Četriem no tiem ir jābūt ar vismaz 30 000 skatītāju ietilpību, trīs stadioniem - vismaz ar 40 000 sēdvietu, bet diviem - vismaz ar 50 000 vietu.

2016. gada Eiropas čempionātā pirmo reizi piedalīsies 24 dalībkomandas līdzšinējo 16 vietā, un tieši lielā apjoma dēļ savu kandidatūru atsauca Skotijas un Velsas vienotais pieteikums.

Kā favorītes uz Eiropas čempionāta rīkošanu tiek minētas Itālija un Francija, kas turnīrus pēdējo reizi rīkoja attiecīgi 1980. un 1984. gadā.