Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā uz hokeju visiem vietas nepietiek

Šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Maskavā savā starpā tiksies divas galvaspilsētas komandas- Maskavas «Dinamo» un CSKA.

Abu komandu gaidāmās spēles jau ir izraisījušas plašu ažiotāžu līdzjutēju vidū. Uz šīsdienas spēli visas biļetes praktiski ir izpārdotas un «Dinamo» kluba oficiālā mājas lapa ziņo, ka pārdošānā jau ir biļetes uz abu komandu trešo spēli.

Pirms šīsdienas mača interese par Maskavas klubu derbiju bija tik liela, ka jau divas stundas pirms kašu atvēršanas cilvēki izveidoja 150 metru garu rindu. Zinot to, ka Maskavā biļetes uz hokeju maksā krietni lētāk nekā Rīgā, tas nav nekas pārsteidzošs. Taču ne jau biļešu cena ir pie vainas. Maskavā «Dinamo» un CSKA komandu savstarpējās cīņas vienmēr ir bijušas uzmanības centrā. Un ja abi klubi tiekas play-off turnīrā, tad ažiotāža ir vēl lielāka. 

Jāpiebilst, ka bez abām minētājām komandām izslēgšanas spēlēs piedalās arī Maskavas «Spartak» klubs, kuram atbalstītāju pilsētā nav mazāk kā «Dinamo» un CSKA. Pastāv iespēja, ka šosezon šis nebūs pēdējais Maskavas klubu derbijs. 

«Dinamo» un CSKA vaditāji jau sākuši sarunas par to, kur varētu notikt abu komandu ceturtdaļfināla pārējās spēles, jo «Dinamo» mājas arēnā ir 8700 skatītāju vietas, bet sporta pilī, kur mājas spēles aizvada CSKA - 5600 skatītāju vietu. Iespējams, pie šī jautājuma atgriezīsies arī «Spartak» pārstāvji, jo Sokolņikos vietas ir vēl mazāk - apaļi pieci tūkstoši.

CSKA prezidents Viktors Tihonovs izteicies, ka KHL vadībai ir jāgriežas pie Maskavas mēra Jurija Lužkova, lai abu komandu cīņas būtu iespējams aizvadīt «Megasport» arēnā, kurā vietas ir 14 500 līdzjutējiem, tā raksta portāls «championship.ru».

«Kā zināms, šī arēna pieder Maskavas pilsētai, bet halles vadība prasa lielu maksu par izīrēšanu. Uzskatu, ka KHL ir jāgriežas pie Lužkova un jātrisina jautājumi, kas skar arēnas izīrēšanu,» sacīja Tihonovs.

«Bet vajag panākt vienošanos, lai «Megasport» arēnā notiktu ne tikai viena vai divas spēles, bet lai tur tiktu aizvadītas visas spēles ar Maskavas klubu piedalīšanos. Tikai tādā veidā mēs pacelsim līdzjutēju interesi par hokeju,» paziņoja CSKA prezidents.

Bez «Megasport» arēnas spēles ir iespējams aizvadīt arī Mitiščos, kur bāzējas KHL klubs «Atlant», bet šāds variants nebūtu loģisks, ņemot vērā faktu, ka Mitišču hallē skatītāju vietas ir mazāk nekā «Dinamo» laukumā.

Skaidrs ir viens, ka dotajā brīdī cietējs ir līdzjutējs. Jā, arī klubus var saprast, jo spēļu aizvadīšana svešā arēnā nav pilnīgi tas pats, kas spēlēt starp mājas sienām. CSKA amatpersonas izteikušās, ka sērijas turpināšana citā hallē ir sarežģīta, jo tas prasa papildus finansu līdzekļus un ir jānomaina visas sponsoru reklāmas uz ledus un bortiem. Kā to paveikt? Vislabāk būtu pajautāt Rīgas «Dinamo» cilvēkiem.

Rudens pusē rīdzinieki aizvadīja divas spēles Helsinku priekšpilsētā Espo un paši par savu naudu sagatavoja laukumu un uztaisīja PR kampaņu visai līgai. Tiesa, tas bija dārgs prieks un atsaucība nebija diez ko liela, bet izdarīt to klubam, kuram ir mazāks budžets nekā Maskavas komandām tomēr izdevās. Visticamāk, ka krieviem tas arī ir pa spēkam (pietam savās mājās), tikai šajā gadījumā jautājums ir par to, kurš piekāpsies un kuram tas ir izdevīgi. Kamēr klubu vadītāji domās, tikmēr daļa līdzjutēju paliks aiz durvīm. Kā teica Tihonovs- bija reiz laiki, kad uz hokeju nāca cilvēki. Nu tad ļaujiet šādu iespēju viņiem izmantot.