Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB nekonstatē pārkāpumus partiju finanšu deklarācijās

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir pabeidzis pārbaudīt politisko organizāciju iesniegto finanšu deklarāciju par 2007. gadu un saņemto dāvinājumu (ziedojumu) likumības un patiesuma pārbaudes un būtiskus pārkāpumus nav konstatējis,

Portālu «Apollo» birojā informēja, ka lielākā daļa partiju deklarācijas ir aizpildījušas un iesniegušas atbilstoši likuma prasībām. Partijas pilnā mērā atmaksājušas 2007. gadā pretrunā ar likuma prasībām saņemtos finanšu līdzekļus.

KNAB bija piecām partijām uzdevis atmaksāt pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasībām saņemtos finanšu līdzekļus 2643,10 latu apjomā, bet saistībā ar deklarāciju aizpildīšanas vai iesniegšanas kārtības un ziedotāju sarakstu iesniegšanas kārtības neievērošanu pārkāpumi konstatēti 15 partijām, trīs no tās ir sauktas pie administratīvās atbildības, bet pārējām mutiski izteikti aizrādījumi.

KNAB bija konstatējis, ka vairākas partijas saņēmušas neatļautus ziedojumus, piemēram, Tautas saskaņas partija bija saņēmusi 300 latus no personas, kurai ar likumu ir aizliegts finansēt partijas. Savukārt partija «Mūsu Latvijai» saņēmusi  ziedojumu, kas bijusi neatļauta finansēšana, ņemot aizņēmumu. Bet «Jaunais laiks» bija saņēmis ziedojumu —biedru naudu no juridiskas personas, kas ir neatļauts finansēšanas avots.

Veicot ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju un gada pārskatu pārbaudi, pārkāpumi konstatēti trim partijām. Partija «Par Dzimteni!» atkārtoti bija iesniegusi nepatiesas ziņas, pieņēmusi neatļautu dāvinājumu, arī Latviešu zemnieku savienība un Latvijas Atdzimšanas partija norādījušas nepatiesas ziņas savā deklarācijā.