Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atsevišķām amatu kategorijām algu samazinājums 20% apmērā nav pieļaujams

Atsevišķām darbinieku kategorijām, kuru atalgojums tāpat jau ir iztikas minimuma līmenī vai zemāks par to, atalgojuma samazināšana 20% apmērā nav pieļaujama. To otrdien pēc Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valdes sēdes aģentūrai LETA teica LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Nenoliedzami, ir kategorijas, kurās algas un izdevumus var samazināt pat vairāk nekā par nosauktajiem 20%, taču algu samazinājums absolūti nebūtu pieļaujams tādu profesiju pārstāvjiem kā skolotāji, policisti, ugunsdzēsēji, medicīnas māsas, uzsvēra Krīgers.

Komentējot Ministru prezidenta amata kandidāta Valda Dombrovska (JL) valdības deklarāciju, Krīgers norādīja, ka tajā ir vairākas neskaidrības. Piemēram, dzīvojamās platības aplikšana ar nodokli vai pensiju indeksācijas atcelšana aprīlī.

Šādos gadījumos jānorāda, uz cik ilgu laiku indeksācija tiks atcelta, vai tā būs oktobrī vai tikai nākamajā gadā, vai nodoklis par dzīvojamo platību jāmaksā visiem, vai tiks izstrādāti noteikti kritēriji, skaidro Krīgers. «Tauta jau tāpat ir satracināta, bet neskaidrības to iedzīs vēl lielākā stresā,» uzskata LBAS līderis.

Tāpat arodbiedrības uzsver, ka jāveicina uzņēmējdarbības attīstība, citādi būs tautsaimniecības un ekonomikas pagrimums, kā arī jāsakārto valsts institūciju darbība.

Krīgers stāstīja, ka arodbiedrības savas prasības Dombrovskim iesniegšot jau šodien. «Situācija ir dīvaina, jo nevar zināt, vai viņš būs jaunais premjers, taču šie priekšlikumi varētu būt aktuāli arī cita Ministru prezidenta kandidāta nosaukšanas gadījumā, turklāt daudzi no tiem ir jau iepriekš arodbiedrību piedāvātie risinājuma varianti, kurus neņēma vērā iepriekšējās valdības vadītājs,» norāda Krīgers.

Jau ziņots, ka Krīgers, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris un Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons ziņu aģentūrai LETA uzsvēra, ka Ministru prezidenta amata kandidāta piedāvājums atkārtoti samazināt algas liecina, ka arī topošais premjers rīkojas nepārdomāti un nemācās no iepriekšējās valdības kļūdām.

Keris uzskata, ka, šādi rīkojoties, arī jaunajai valdībai mūžs nebūšot ilgs un tā kritīs tāpat kā līdzšinējā.

Tomēr Keris uzsvēra, ka protesta akcijas rīkotas netikšot, lai nepalielinātu nedrošību slimniekos, kuri jau tāpat ir «nervozi un satracināti». Veselības darbinieki ir gatavi arī turpmāk skaidrot gan sabiedrībai, gan valdībai, kāpēc līdzekļi veselības aprūpei nevar tikt samazināti un kādas šim samazinājumam varētu būt sekas.

«Tā turpinot, kādu dienu nāksies konstatēt, ka Latvijā ir palikušas pāris slimnīcas, daži ārsti un neliels skaits medicīnas māsu,» savās pārdomās dalās LVSADA vadītājs.

Jau ziņots, ka Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (JL) piedāvā samazināt budžeta izdevumus par 280 miljoniem latu, kas atbilstu budžeta deficītam 7% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), un palielināt ieņēmumu prognozi uz finansējuma apjoma rēķina, kas novirzāms otrajam pensiju līmenim.

Dombrovskis apliecināja, ka budžeta grozījumi, paredzot deficītu 7% apmērā no IKP, ietver atalgojuma fonda samazinājumu valsts pārvaldē par 20%.