Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kučinskis: par spīti strīdiem, valdība ceturtdien ir jāapstiprina

Par spīti strīdiem, jaunā valdība ceturtdien ir jāapstiprina, žurnālistiem otrdien pēc koalīcijas pārstāvju tikšanās norādīja Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

«Mums visiem ir jābūt sapratnei, un šķiet, ka starp iesaistītajiem partneriem šī sapratne ir par lietu nopietnību, par to, ka pašlaik tas nav atsevišķs premjera vai partijas uzdevums, ka nepieciešamie samazinājumi līdz robežai, kas Latvijai vispār ir pieļaujami, ir jāveic, ar kādām sāpēm tas ir. Protams, jautājums par tālākajām sarunām — tas var būt arī 300 miljoni un 700 miljoni latu. Mums visiem ir jāsaprot, ka tas ir jāizdara, pretējā gadījumā var būt apdraudējums jau vasarā,» Kučinskis uzsvēra.

«Ar visiem strīdiem mēs apstiprinājām, ka ir jāvirzās uz priekšu un valdība ceturtdien ir jāapstiprina,» Kučinskis norādīja.

Viņš atzina, ka strīdīgie jautājumi vēl ir par Izglītības un zinātnes un Veselības ministriju budžeta izdevumu samazināšanu.

«Tās ir vienīgās problēmas, kopumā par pārējo ir vienošanās, ka darba samaksa visiem par 20% tiek samazināta, un šeit nevar būt neviena izņēmuma, ieskaitot tos, kas nepiekrīt, — prokuratūra, Tiesībsargs, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Šis acīmredzot nebūs tas gadījums, kur var taisīt izņēmumus,» uzsvēra Kučinskis.

Koalīcija trešdien grasās panākt galīgo vienošanos par deklarāciju un budžeta grozījumiem.