Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas ASK basketbolisti apsvēruši iespēju pieprasīt kluba maksātnespēju

Neizmaksāto algu dēļ Rīgas ASK basketbolisti otrdien sapulcē apsprieduši iespēju pieprasīt kluba maksātnespēju un iespēju trešdien neiziet laukumā SEB Baltijas basketbola līgas (BBL) spēlē pret SK «Valmiera», šodien raksta «Neatkarīgā Rīta Avīze».

Pēdējo mēnešu laikā finansiālā situācija Rīgas ASK nav uzlabojusies, un klubs spēlētājiem un treneriem ir parādā algu par pāris mēnešiem. Nonākot bezizejā, jo Latvijas Basketbola līgā (LBL) piektdien beidzas pāreju termiņš, spēlētāji ir gatavi radikāliem risinājumiem.

Otrdien pirms vakara treniņa notikušajā spēlētāju sapulcē piedalījies Rīgas ASK valdes pārstāvis Jānis Ķuzulis, taču basketbolisti konkrētas atbildes uz saviem jautājumiem nav saņēmuši — tik vien kā ierastos solījumus, ka tuvākajā laikā visas problēmas tiks atrisinātas.

Vīlušies par kārtējām atrunām no kluba vadības puses, basketbolisti apsprieduši vairākas iespējas, kā aizstāvēt savas tiesības. Viena no iespējām, kas izskatīta, nedoties laukumā trešdienas spēlē pret SK «Valmiera». Tāpat apsvērta iespēja griezties pēc juridiskās palīdzības — konsultēties par iespējām pieprasīt Rīgas ASK maksātnespējas atzīšanu, kas ļautu vismaz kādā legālā veidā atgūt nesamaksāto.

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka finansiālā situācija klubā tikai pasliktinās. Nauda no sponsoriem neienāk, kā plānots, un nu jau arī valdes pārstāvji, kas vēl nesen saglabāja optimismu par kluba perspektīvām, sākuši izteikties ļoti piesardzīgi.

Jau ziņots, ka pirmdien brīvlaišanas vēstuli no kluba pieprasījis Dairis Bertāns, ar ko gan Rīgas ASK steidzami norēķinājusies par trīs mēnešu iekavēto algu. Pats spēlētājs vēlas palikt Rīgas ASK komandā, taču šis jautājums vēl tiks skatīts šodien, jo ar algas nomaksu vien visas problēmas nav atrisinātas.

Tāpat arī daži citi spēlētāji nopietni apsver iespēju tuvākajā laikā atstāt komandu, ja vien netiks nokārtotas saistības. Pamatojoties uz līgumpārkāpumiem, tas nebūtu grūti izdarāms, un dažās Eiropas līgās vēl būtu iespējams atrast darbu atlikušajiem sezonas mēnešiem par mazāku, taču stabilu atalgojumu.