Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilnītis savas iespējas kļūt par KNAB vadītāju vērtē kā «50 uz 50»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka kandidāts Normunds Vilnītis nav pārliecināts par viņam pozitīvu balsojumu ceturtdien Saeimā un savas izredzes kļūt par biroja vadītāju vērtē kā «50 uz 50».

Vilnītis aģentūrai BNS sacīja, ka process, kādā virza un apstiprina KNAB priekšnieku, ir saistīts ar politiku un galarezultāts varot būt visāds, proti, Vilnītis pieļauj iespēju, ka Saeima tomēr viņu var neapstiprināt valsts galvenā korupcijas apkarotāja amatā.

«Likšu 50 uz 50. Jūs jau redzat, kā nominē premjerministru un kā notiek cīņa par valdības sastāvu, politiķiem ir dažādas prioritātes, es to tomēr saskatu kopsakarā,» viņš uzsvēra.

Atskatoties uz vērtēšanas procesu, Vilnītim attiecības ar masu saziņas līdzekļiem ir bijis nopietns pārbaudījums, taču kopumā viņš tajā saskata ieguvumu. Visā vētīšanas procesā viņš sevi prezentējis pēc labākās sirdsapziņas, kaut pašam būtu labāk paticis, ja vērtēšana notiktu pēc objektīviem kritērijiem.

Vilnīša kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai Saeimā februāra sākumā atbalstīja nu jau aizejošā valdība. Partijas «Jaunais laiks» (JL) pārstāvji pat aicināja lēmumu par KNAB vadītāju atlikt pēc balsojuma par jaunās valdības apstiprināšanu. Tomēr arī šis ierosinājums neguva parlamentāriešu atbalstu.

Līdz šim gan Saeimā pārstāvētās partijas paudušas dažādu vērtējumu par Vilnīti, un skaidrības par atbalstu KNAB priekšnieka amata kandidātam pirms ceturtdien paredzētā balsojuma nav.