Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji vēlas īrēt ar izpirkšanas tiesībām

SEB bankas un portāla «City24» veiktais pētījums liecina, ka, neskatoties uz straujo nekustamā īpašuma cenu kritumu, 40% Latvijas iedzīvotāju, kuru īpašumā nav sava mājokļa, pirkšanas vietā izvēlētos to īrēt, izmantojot izpirkšanas tiesības, portālu «Apollo» informēja SEB bankas sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Vilsone.

Nedaudz vairāk kā piektā daļa (22%) izvēlētos mājokli īrēt, neizmantojot iespēju dzīvokli atpirkt. Tikpat daudz aptaujāto (22%) neizmantotu nedz pirkšanas, nedz arī īres iespējas, bet gan dzīvotu pie vecākiem vai citiem radiniekiem. Tikai 16% no tiem, kam nav sava mājokļa, labprāt to iegādātos, izmantojot hipotekāro kredītu.

Edmunds Rudzītis, SEB bankas sociālekonomikas eksperts: «Ekonomiskās lejupslīdes izraisītais bezdarba pieaugums un ienākumu samazinājums, kā arī ikdienā dzirdamās drūmās prognozes daudziem cilvēkiem radījušas nedrošības sajūtu par rītdienu, tāpēc iedzīvotāji izvairās uzņemties kredītsaistības jauna mājokļa iegādei, priekšroku dodot īrētam mājoklim. Tomēr liela daļa iedzīvotāju izvēlētos īrēšanas nosacījumus papildināt ar izpirkšanas tiesībām, ko var skaidrot ar mentalitāti — tiekšanās pēc sava kaktiņa, sava stūrīša. Tas Latvijā ir ļoti populāri.»

Māris Ozoliņš, portāla «City24» vadītājs Latvijā: «Lai arī pastāv uzskats, ka pieprasījums pēc nekustamajiem īpašumiem gada laikā ir strauji krities, portāla «www.city24.lv» apmeklējums tieši 2009. gadā sasniedz pastāvēšanas rekordus. Tas norāda uz to, ka interese par nekustamiem īpašumiem tomēr ir liela. Mājokļu tirgus attīstību Latvijā es saskatu ciešā kopsakarībā ar hipotekāro kredītu pieejamību. Aptaujas rezultāti to pierāda — salīdzinoši liels īpatsvars (16%) aptaujāto, kuriem nav sava mājokļa, izvēlētos to iegādāties, izmantojot kredītu. Tas liek domāt, ka daļa respondentu šodien ir gatavi pirkt mājokli, taču to būtiski ietekmē hipotekāro kredītu pieejamība.»

SEB bankas un «City24» pētījums tika veikts šā gada janvārī un februārī, un tajā piedalījās vairāk nekā 1200 Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.