Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atsaka SIA «Valdis Zatlers» reģistrāciju

Uzņēmumu reģistrs (UR) atteicis SIA «Valdis Zatlers» reģistrāciju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Aģentūrai LETA gan neizdevās iegūt UR apstiprinājumu SIA «Valdis Zatlers» reģistrēšanas atteikumam, jo nekāda informācija netiek sniegta, kamēr pieteicējs nav izņēmis UR lēmumu.

Valsts prezidents Valdis Zatlers, uzzinot, ka Uzņēmumu reģistrā (UR) iesniegts pieteikums SIA «Valdis Zatlers» ierakstīšanai komercreģistrā, tikai pasmaidījis, aģentūrai LETA sacīja Prezidenta preses nodaļas vadītājas vietniece Elīna Lazdāne.

Sīkāki komentāri no prezidenta puses par šo jautājumu netiek sniegti.

Uzņēmumu reģistrs otrdien saņēmis pieteikumu ierakstīt Komercreģistrā sabiedrību ar ierobežotu atbildību «Valdis Zatlers», portālu «Apollo» informēja Uzņēmumu reģistrā (UR).

Reģistrācijai pieteiktajai firmai ir viens īpašnieks. UR pašlaik izskata iesniegtos dokumentus un uzskata, ka uzņēmuma nosaukums ir maldinošs, bet saskaņā ar Komerclikumu firmā nedrīkst ietvert maldinošas ziņas.

Komerclikuma 29. un 30. pants nosaka firmas izvēles ierobežojumus un personvārdu izmantošanas principus.

«Personai, kuras vārds ir izmantots nosaukumā, jābūt vienam no galvenajiem uzņēmuma dibinātājiem. Turklāt pieņemams, ka dibinātāja mērķis ir izmantot savās interesēs citas personas vārdu — konkrētajā gadījumā Valsts prezidenta Valda Zatlera vārdu un viņa atpazīstamību sabiedrībā. Saskaņā ar Komerclikumu tas ir pretēji labiem tikumiem,» norāda galvenais valsts notārs Ringolds Balodis.

UR preses sekretāre Līga Brice informēja, ka firmas dibinātājs nav norādījis sava uzņēmuma pamatdarbības profilu, jo tas neesot obligāti jānorāda. Īpašnieks esot gados jauns cilvēks.

Vienīgais SIA «Valdis Zalters» dibinātājs ir Patērētāju aizsardzības biedrība.

Kā norāda biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Onževs, ar Zatlera vārdā nosauktas sabiedrības dibināšanu Patērētāju aizsardzības biedrība akcentē un pievērš gan valsts augstāko amatpersonu, gan arī visas sabiedrības uzmanību neskaidrajam un nesakārtotajam regulējumam patērētāju, īpaši grūtībās nonākušo kredītņēmēju, tiesību aizsardzības jomā, kas ir tikpat nesaprotams vienkāršajiem cilvēkiem kā Komerclikuma normatīvais regulējums attiecībā uz personu vārdu izmantošanu kapitālsabiedrību nosaukumos. Uzņēmumu reģistrs pamato, ka nosaukums neatbilst labiem tikumiem, taču šādas izplūdušas un deklaratīvas frāzes kā labi tikumi un laba ticība ir ietvertas arī patērētāju aizsargājošo normatīvo aktu regulējumos, bet tās bieži vien neaizsargā patērētāju faktiskajā dzīvē strīdā ar pakalpojumu sniedzējiem vai preču pārdevējiem.

«Mūsuprāt, nav iedomājams labāks veids kā pievērst Valsts prezidenta uzmanību viņam Satversmes 47.pantā noteikto likumdošanas iniciatīvas tiesību realizēšanā kā parādīt, ka arī viņu var ietekmēt neskaidra un nepilnīga likumdošana. Ja likumdevējs nav spējīgs veikt savus tiešos pienākumus, radot, pieļaujot un arī nespējot novērst neveselīgas vides esamību patērētāju tiesību regulējumā, Valsts prezidentam ir jānāk klajā ar konkrētām likumdošanas iniciatīvām,» komentē Onževs.

Uzņēmumu reģistra atteikumu Patērētāju aizsardzības biedrība uzskatīs par nepamatotu un ir gatava apstrīdēt, jo joprojām nav saprotams, kuras ir tās personas, kuru vārdi atbilst labiem tikumiem un kuru – neatbilst.

Patērētāju aizsardzības biedrība ir dibināta 2009. gadā ar mērķi izglītot un informēt patērētājus par to tiesībām, kā arī juridiskām iespējām aizsargāt to intereses un iniciēt izmaiņas normatīvajos tiesību aktos attiecībā uz patērētāju tiesībām. Tuvākās Patērētāju aizsardzības biedrības aktivitātes ir saistītas ar sabiedrības uzmanības vēršanu un tiesisku darbību īstenošanu pret interneta, kabeļtelevīzijas un citu elektronisko pakalpojumu sniedzējiem, kas rupji ignorē patērētāju tiesību normatīvo regulējumu.