Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Strauji pieaug NĪ izsoļu skaits

Noslēdzies laikposms, kad piespiedu izsolēs tika piedāvāts samērā nemainīgs nekustamā īpašuma (NĪ) objektu skaits. Marta sākumā Latvijas zvērināto tiesas izpildītāju padomes elektroniskajā datu bāzē bija lasāmi 509 sludinājumi par gaidāmām izsolēm. Uzreiz par 127 sludinājumiem jeb 33% bija palielinājies iepriekšējā mēneša rādītājs.

Visstraujākais objektu skaita pieaugums tika konstatēts zemes gabalu un meža iecirkņu segmentā — +51,9% (104 sludinājumi februārī un 158 martā). Dzīvokļu skaita pieaugums — + 25% (attiecīgi 178 un 224 izsoļu paziņojumi). Zīmīgi, ka 73 no tiesu izpildītāju datu bāzē fiksētajiem dzīvokļiem tiek izsolīti otrreiz (par 25% lētāk, nekā bijusi to sākotnējā cena) un 25 trešoreiz (ar 40% atlaidi).

Pašreizējos ekonomiskajos apstākļos tieši izsoles ir viens no visprecīzākajiem barometriem, pēc kura var spriest par gaidāmo laiku nekustamo īpašumu tirgū tuvākajā nākotnē. Analizējot izsoļu norisi, secinām, ka labāki laiki tajā pašreiz nav gaidāmi. Daudzu objektu sākumcenas, kuras nosaka nekustamo īpašumu vērtētāji, balstoties uz reālo situāciju, un par kurām tiks organizētas pirmās izsoles aprīlī un maijā, ir ievērojami zemākas par patlaban tā saucamajām tirgus cenām.

Īpaši nelabvēlīga situācija vērojama sērijveida mājokļu tirgū: pat Purvciemā un Pļavniekos par prestižiem uzskatāmie 119. sērijas dzīvokļi tiek piedāvāti par 400 latiem kvadrātmetrā.

Piemēram, 16. aprīlī izsolē tiks pārdots četristabu dzīvoklis Purvciema ielā 26. Tā sākumcena ir 31 800 latu, platība — 79 kv.m. Tātad viena kvadrātmetra cena ir 402,5 lati. Bet, ja pirmā izsole beigsies bez panākumiem, otrajā izsolē dzīvoklis tiks piedāvāts jau par 300 latiem kvadrātmetrā. Turklāt 300 latu par kvadrātmetru — tā jau ir samērā ierastā cena par dzīvokļiem mazāk prestižo sēriju mājās. Šajā pašā dienā, 16. aprīlī, pircējiem tiks piedāvāts dzīvoklis 75,1 kv.m platībā A. Deglava ielā 124. Paredzētā izsoles sākumcena — 19 200 latu, tas ir, 255 lati par kvadrātmetru. Šai pašai «interesanto cenu» sērijai uzdrošināsimies pieskaitīt arī māju ar izremontēto fasādi Bolderājā, Admirāļu ielā. Tajā ir divi dzīvokļi, kuri 4. aprīlī tiks piedāvāti par kopējo cenu 25 200 latu. Mājas platība — 75,4 kv.m. Tādējādi platības vienas vienības cena (tajā iekļauta arī zemes cena) ir 334 lati. Un šādi piemēri jau vairs nav vienīgie.