Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas komisija nolemj ierobežot padomes arī akciju sabiedrībās

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien vienojās ierobežot padomju veidošanu valsts un pašvaldību akciju sabiedrībās, kā arī noteikt valdes locekļu atalgojuma «griestus».

To nosaka komisijā galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā «Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām», portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Komisijas deputāti vienojās, ka turpmāk valsts un pašvaldību akciju sabiedrībās padomes tiks veidotas tikai tad, ja akciju sabiedrība atbildīs vismaz divām no trim pazīmēm: gada neto apgrozījums pārsniedz 23 miljonus latu, bilances kopsumma lielāka par 15 miljoniem latu un vidējais darbinieku skaits gada laikā lielāks par 250.

Padomes turpmāk veidos tikai trīs locekļi. Līdz šim izveidotās valsts un pašvaldību akciju sabiedrību padomes paredzēts likvidēt vai samazināt padomes locekļu skaitu līdz 1. maijam. Ja akciju sabiedrībai vairs nebūs padomes, tās līdzšinējās funkcijas un kompetenci pārņems akcionāru sapulce.

Valdes locekļu atlīdzība gan valsts un pašvaldību akciju sabiedrībās, gan sabiedrībās ar ierobežotu atbildību turpmāk nedrīkstēs pārsniegt pieckāršu sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējo darba samaksu.

Komisijas deputāti iepriekš vienojušies, ka valsts un pašvaldību sabiedrībās ar ierobežotu atbildību padomes vispār netiks veidotas. Turpmāk vienlaikus persona drīkstēs ieņemt padomes vai valdes locekļa amatus ne vairāk kā divās kapitālsabiedrībās.

Tāpat komisija lēmusi, ja kapitālsabiedrības valdes loceklis tiks atsaukts no amata pirms termiņa beigām un, ja līgumā būs paredzēts atlaišanas pabalsts vai kompensācija, tās apmērs nedrīkstēs pārsniegt divu mēnešu atlīdzību. Savukārt, atsaucot padomes locekli pirms amata termiņa beigām, viņam nedrīkstēs izmaksāt nekāda veida pabalstus vai kompensācijas.

Paredzēts, ka grozījumi likumā «Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām» stāsies spēkā 2009. gada 1. aprīlī.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija likumprojektu plāno virzīt izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā 12. martā.